“Beni kaç gün tutacaksınız? Çıkınca bu kızı öldüreceğim”

banner37

Kız arkadaşının müstehcen fotoğraflarını çekip, görüntülerle tabanca fotoğrafları gönderip öldürmekle tehdit eden zanlı Nazif Özhançer, mahkemeye çıkarılırken de tehditlerini sürdürdü

“Beni kaç gün tutacaksınız? Çıkınca bu kızı öldüreceğim”
banner90
banner99

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ… Kız arkadaşını öldüreceğine dair tehditlerini polislere de defalarca söyleyen Nazif Özhançer, çıkarıldığı mahkemede ise “Ona devamlı böyle konuşurdum. Beni hiç şikayet etmezdi, aramızda anlaşırdık” dedi. Kız arkadaşını geçtiğimiz ay darp ettiği de ortaya çıkan Özhançerli, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da kız arkadaşının müstehcen fotoğraflarını çekip, görüntülerin yanı sıra tabanca fotoğrafları gönderip öldürmekle tehdit eden ve polis eşliğinde mahkemeye getirilirken de kadını öldüreceğini ısrarla söyleyen zanlı Nazif Özhançer, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

   Mahkemede söz alan Nazif Özhançer, “Ona devamlı böyle konuşurdum. Beni hiç şikayet etmezdi. Sonunda da hep barışırdık. Aramızda bir para meselesi oldu. Tehdit etmedim” dedi.

   “Özel Hayatın Gizliliğini İhlal”, “Şiddet tehdidi” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Nazif Özhançer, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Murat Plevne’yi dinletti.  

“Görüntülerini kaydetti, yayınlamakla tehdit etti”

Mahkemede yeminli şahadet veren Plevne, zanlı Nazif Özhançer’in 2019 yılının Haziran-Ağustos ayları içerisinde sosyal medya hesabı Whatsapp üzerinden görüntülü konuştuğu kız arkadaşının müstehcen resimlerini kendi rızası dışında çekerek, Samsung Galaxy M20 marka telefonuna kaydettiğini mahkemeye aktardı.

   Polis memuru Murat Plevne, zanlının, kız arkadaşının fotoğraflarını 21.11.2019 tarihinde saat 11.28’de Whatsapp hesabı üzerinden kız arkadaşına yollayarak, kamuoyuyla paylaşacağını ve polise gitmesini söyleyerek, tehditlerde bulunduğuna vurgu yaptı.

“Tabanca fotoğrafı gönderdi, öldürmekle tehdit etti”

Polis memuru Murat Plevne, Nazif Özhançer’in 19 Kasım’da saat 23.32’de müştekinin kendisinden ayrılmasını kabullenmediği gerekçesiyle Whatsapp üzerinden tabanca resmi atıp, “Bunu o y… polislere göster” diye mesaj atıp, “Öldüreceğim be seni, unutma bunu hiç, seni öldüreceğim. Anam avradım olsun seni öldüreceğim…” diyerek şiddet tehdidinde bulunduğuna dikkat çekti.

   Plevne, olayın polisin bilgisine 21 Kasım’da geldiğini ve zanlının aynı gün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden alınan derdest emri ışığında tutuklandığını kaydetti.

“Beni kaç gün tutacaksınız? Çıktığımda bu kızı öldüreceğim”

banner134
   Polis memuru Murat Plevne, zanlının tutuklandığı esnada, “Beni kaç gün tutacaksınız. Ölmüş babamın üstüne yemin ederim, çıktığımda bu kızı öldüreceğim” deyip, tehditlerde bulunduğuna vurgu yaptı.

   Plevne, zanlıya ait Samsung Galaxy M20 marka telefonun emare alındığını ve görüntüler ile mesajların belirlendiğini anlattı.

   Polis memuru Murat Plevne, zanlının kız arkadaşını 29.10.2018 tarihinde de Güzelyurt’ta darp ettiğini, ayrıca zanlının mahkemeye gelirken de kız arkadaşını öldüreceği yönündeki beyanlarını ısrarla sürdürdüğünü mahkemeye aktardı.

   Plevne, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, zanlının bir ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.   

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2019, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75