Beni “köpek” gibi kullanıp attın !

banner37

Eski kız arkadaşı S.K.’nın 4 adet uygunsuz fotoğrafını, 2’si kadın 3 kişinin WhatsApp hesaplarına gönderen Mustafa Zorba’nın telefonunda, S.K.’ye gönderilemeyen mesaj tespit edildi

banner87
Beni “köpek” gibi kullanıp attın !
banner90
banner99

TEMİNATLA SERBEST… Meseleyle ilgili 1 gündür poliste tutuklu bulunan Mustafa Zorba, dün, işlediği suçtan ileride yargılanmak üzere Gazimağusa’da mahkeme huzuruna çıkartılarak, 3 bin TL nakdi teminat karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kaldı

Sedef BOŞNAK
  
Eski kız arkadaşı S.K.’nın 4 adet uygunsuz fotoğrafını, S.K.’ın kızı C.S. ve arkadaşı G.A. ile O.Ç.’nin kullanımlarındaki WhatsApp hesaplarına gönderdiği iddiasıyla tutuklanan Mustafa Zorba aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.
   Meseleyle ilgili 1 gündür poliste tutuklu bulunan Mustafa Zorba, dün, işlediği suçtan ileride yargılanmak üzere Gazimağusa’da mahkeme huzuruna çıkartılarak, 3 bin TL nakdi teminat karşılığında yargılanıncaya değin serbest kaldı.
   İncelenen zanlıya ait telefonda, S.K.’ye gönderilmek üzere yazılıp, gönderilemeyen bir mesaj tespit ettiğini anlatan polis, konu mesajı mahkemeye açıkladı.
   Polis, “Geliyorum. Beni her yerden engelledin. Tüm yazışmaları ve fotoğrafları herkese yollayıp aileni dağıtacağım. Beni köpek gibi kullanıp attın. Beni engelledin, bana cevap vermiyorsun. Senden ayrılamam” mesajının bulunduğunu belirttikten sonra, zanlının, müştekinin kızına da “Yarın İngiltere’ye gidiyorum. Göreceksiniz neler olacak” diye mesaj çektiğini anlattı.

 

S.K.’nin özel hayatının
gizliliğini ihlal etti

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Mustafa Çebi’yi, meseleyle ilgili talebi aktarması için tanık kürsüsüne çağırdı.
   Tanık polis Mustafa Çebi, zanlının, 21 Eylül 2019’da, eski kız arkadaşı S.K.’nın uygunsuz 4 fotoğrafını, WhatsApp hesabından adı edilenin kızı, arkadaşı G.A. ve O.Ç.’nin WhatsApp hesaplarına göndermek suretiyle, S.K.’nin özel hayatının gizliliğini ihlal ettiğini söyledi.
   Mustafa Çebi, derdest emri gereği tutukladığı zanlıya ait cep telefonu ve 2 adet laptopun halen incelendiğini aktardı ve mahkemeden, KKTC vatandaşı olan zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını talep etti.
   Çebi, zanlının aleyhindeki suçlamaları da reddettiğini anlattı ve zanlıyı savunan Avukat Şenay Zekai’nin sorularını yanıtladı.
   Avukat Zekai’nin, fotoğrafların gönderildiği hesabın kime ait olduğunun tespit edilip edilmediği sorusu üzerine tanık polis şu yanıtı verdi:
   “WaatsApp hesabı İngiltere’ye ait olduğundan kime ait olduğunu tespit edemedik, ancak, zanlıya ait telefonda yaptığımız incelemede, müştekiye yazılmış olup gönderilemeyen mesajlar tespit ettim. Telefonda “Geliyorum. Beni her yerden engelledin. Tüm yazışmaları ve fotoğrafları herkese yollayıp aileni dağıtacağım. Beni köpek gibi kullanıp attın. Beni engelledin, bana cevap vermiyorsun. Senden ayrılamam” diye mesaj vardı. Öte yandan müştekinin kızına ise “Yarın İngiltere’ye gidiyorum Göreceksiniz neler olacak” mesajını gönderdi.”

 

Yargıya kadar serbest
   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği ve bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koyduğu zanlıyı 3 teminata bağladı.
   Çiğdem Güzeler, ayrıca haftada bir en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücut etmesini istediği zanlı lehine, KKTC vatandaşı 1 kefilin de 50 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75