Beni Suriye'ye değil Mersin'e gönderin

banner37

Mersin’den plakası meçhul bir TIR’a gizlenip Gazimağusa Limanı’ndan ülkeye giriş yapan Suriyeli Thoura Hagiadulkader, mahkemeye çıkarıldı ve aleyhine 3 gün tutukluluk emri temin edildi:

Beni Suriye'ye değil Mersin'e gönderin
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Mersin’den plakası meçhul bir TIR’ın kasasına gizlenerek Gazimağusa Limanı’ndan ülkeye gizlice giriş yaptıktan bir gün sonra polise teslim olan Suriyeli Thoura Hagiadulkader mahkemeye çıkarıldı.

Tır şoförünü arayan polis, Suriyeli Thoura Hagiadulkader aleyhine mahkemeden 3 günlük tutukluluk emri temin etti.

Yargılandıktan sonra sınır dışı edilecek olan Suriyeli kadın mahkemede konuştu. Ülkesindeki savaş nedeniyle Mersin’e göç eden Suriyeli kadın, mahkemede söz verilmesi üzerine, “Savaştan kaçtım, güneye gidecektim. Beni Suriye’ye değil Mersin’e gönderin” dedi.

banner134
Dünkü duruşmada, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meselenin

tahkikat memuru olan Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Engin Yıldız’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Engin Yıldız, zanlının, 12 Kasım 2017’de, Türkiye’de, kendisini Güney Kıbrıs’a götürmesi için kimliği meçhul bir şahsa bin 500 dolar vererek, plakasını bilmediği bir tırla ülkeye geldiğini söyledi.

Engin Yıldız, zanlının, Gazimağusa Limanı’ndan ülkeye giriş yaptıktan bir gün sonra polise teslim olduğunu belirterek, bahse konu tır şoförünü bulup tahkikatını tamamlayabilmek için mahkemeden süre istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Ceza Davaları Yargıcı Gökan Asafoğulları, zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2017, 08:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75