“Beni ya vurun ya serbest bırakın”

banner37

İş insanı Gökhan Naim’in katil zanlılarından olan ve geçtiğimiz hafta Güney Kıbrıs’la yapılan takasla KKTC’ye iade edilen Ali Hassan, teminat için çıkarıldığı mahkemede pişmanlığını dile getirdi

“Beni ya vurun  ya serbest bırakın”
banner90
banner99

“BİR KAVGA ÇIKARIN VE BENİ VURUN”… Gesfi Döviz Bürosu’nun sahibi Gökhan Naim’i 13 Mart 2019 tarihinde evinin önünde silahla vurarak öldürüp, yüklü miktarda parasını çalan zanlılardan biri olan Ali Hassan dün yargılanmak üzere cezaevine gönderildi. Mahkemede söz hakkı alan Hassan, büyük pişmanlık içerisinde olduğunu söyleyerek “Ya mahkeme beni affetsin, ya dışarıda bir kavga çıkarıp beni vursunlar ya da dışarıya bıraksınlar. O kadar pişmanım ki anlatamam” dedi.

Emine UYSAL ÇALUDA

   İş insanı Gesfi Döviz Bürosu’nun Sahibi Gökhan Naim cinayetinde büyük rol oynayan ve kaçtığı Güney Kıbrıs’ta tespit edilerek KKTC’ye iade edilen zanlı Ali Hassan, dün teminat talebiyle mahkeme huzuruna çıkarıldı ve yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

   Şuan yargıda olan üç suç ortağıyla birlikte Gökhan Naim’e silahlı saldırıda bulunarak öldürdükleri ve içi para dolu çantasını çaldıkları suçlamasıyla yargılanacak olan Ali Hassan dünkü celsede söz hakkı alarak pişmanlığını dile getirip, “Ya mahkeme beni affetsin, ya dışarıda bir kavga çıkarıp beni vursunlar ya da dışarıya bıraksınlar. O kadar pişmanım ki anlatamam” dedi.

    Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan Polis Müfettiş Muavini Feyyaz İneci’yi dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren İneci, zanlı Ali Hassan’ın 13 Mart 2019 tarihinde Lefkoşa’da “Taammüden adam öldürme”, “Adam öldürme”, “Silahlı soygun”, “Kanunsuz ateşli silah taşıma tasarrufu”, “Kanunsuz patlayıcı madde taşıma tasarrufu” ve “Meskûn mahalde ateş açma” suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

   İneci, zanlının Gökhan Naim’in öldürülmesi ve tasarrufundaki içi para dolu çantanın çalınması olayına bilfiil katıldığını kaydederek, olay günü ise Güney Kıbrıs’a kaçtığını dile getirdi.

   İneci, kaçtığı tespit edilen ve hakkında tutuklama emri olan zanlının 7 Ağustos’ta Rum polisi tarafından gözaltına alınarak KKTC’ye teslim edildiğini belirtti.

   İneci, zanlının ifadesinde suçunu kabul ettiğine işaret ederek, zanlının diğer zanlılarla birlikte Gökhan Naim’i öldürdüklerini ve para dolu çantayı çaldıklarını itiraf ettiğini söyledi.

   Soruşturmanın tamamlandığını, zanlının Pakistan uyruklu olduğunu ve itham edildiği suçların Ağır Ceza Mahkemesi yetkisine giren en ağır suçlardan olduğunu belirten İneci, Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesini talep etti.

Mavioğlu: Yargılanmaktan kaçabilir

  

   Savcı Behrat Mavioğlu, zanlının itham edildiği suçların Fasıl 154 Ceza Yasası’ndaki en ağır suçlardan olduğuna ve yargılanmaktan kaçabileceğine vurgu yapıp, tutuklu yargılanmasını talep etti. 

Sağer: İtham edildiği suçlar çok ağır

   Yargıç Temay Sağer, zanlının itham edildiği özellikle “Taammüden adam öldürme”, “Adam öldürme”, suçlarının Fasıl 154 Ceza Yasası’nda uzun süreli hapis cezası öngördüğüne ve suçların son derece ciddi olduğuna dikkat çekti.

   Sağer, zanlının olay sonrası Güney Kıbrıs’a kaçtığını belirtip, yargılanmaktan kaçabileceğine bulgu yaptıktan sonra, üç ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75