Benim kimseden korkum yok

banner37

YİM’in talebini reddettiği Bulut Akacan ve korumaları dün Girne Ağır Ceza Mahkemesi’ne çıktı. Mahkeme, davayı itham için 11 Haziran’a tehir ederken, Akacan mahkeme salonuna girmeden önce basın mensuplarına seslendi:

Benim kimseden korkum yok
banner90

Meyil AVCAN

Yüksek İdare Mahkemesi’nin (YİM), önceki gün ‘kaza mahkemesinde yargılanma’ talebini reddetmesinin ardından, Bulut Akacan ve korumaları Orçun Özorçun ile Vasıf Kurbanov dün itham edilmek üzere Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nin huzuruna çıktı.

Bulut Akacan, mahkeme salonuna girmeden önce basın mensuplarına seslenerek, “Ben ünlü bir işadamıyım. Benim kimseden korkum yok. İsterseniz röportaj da veririm” dedi.

banner9
Erhan Başay ve Zeki Asımoğlu’nu 7 Ocak 2019 tarihinde Girne’deki bir restoranda darp edip, Asımoğlu’nun ön dişlerinin kırılmasına neden olmakla suçlanan Bulut Akacan, Orçun Özorçun ve Vasıf Kurbanov’un davası, itham için 11 Haziran tarihine tehir edildi.

Nüvit Gazi Hacı’nın başkanlığında oturum yapan Girne Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü celsesinde, Bulut Akacan ve Vasıf Kurbanov’un savunma avukatı, davanın bayramdan sonraki bir güne bırakılmasını talep ederken, aylardır hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde yargılanmayı bekleyen Orçun Özorçun avukatı aracılığıyla davayı bitirmeye hazır olduklarını ve boş yere daha fazla cezaevinde beklemek istemediğini belirtti.

Mahkeme, davayı 11 Haziran tarihine tehir etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108