“Benimle barışmazsan elimde olan videolarını yayacağım”

banner37

Ayrıldığı kız arkadaşını kendisi ile barışmaması halinde eline geçirdiğini iddia ettiği cinsel içerikli videolarını yaymakla tehdit eden zanlı Halil İbrahim Ertenllice tutuklandı

banner87
“Benimle barışmazsan elimde olan videolarını yayacağım”
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da ayrıldığı kız arkadaşını kendisi ile barışmaması halinde eline geçirdiğini iddia ettiği cinsel içerikli videolarını yaymakla tehdit eden zanlı Halil İbrahim Ertenllice tutuklandı.

“Şiddet tehdidi” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Umut İnan’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Gözde Uğraşın, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Kadına Karşı Şiddeti Önleme Şubesi’nde görev yapan polis memuru Alparslan Yavuz’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Yavuz, zanlı Halil İbrahim Ertenllice’nin, 23.03.2020 tarihinde saat 19.30 sıralarında eski kız arkadaşı olan Lefkoşa'da sakin G.G.’nin daha önceden çekilmiş olduğunu iddia ettiği cinsel içerikli videolarını tasarrufuna geçirdiğini söyleyerek, kendisi ile tekrar barışması için adı edilene hitaben “Eğer benimle barışmazsan elimde olan videolarını yayacağım” demek sureti ile şiddet kullanma tehdidinde bulunduğuna vurgu yaptı.

Polis memuru Alparslan Yavuz, zanlının aynı gün aleyhinde temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını kaydetti.

Yavuz, zanlının TC vatandaşı olup KKTC’de çalışma izni ile çalıştığını söyleyerek, davalarının görülünceye dek uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Umut İnan, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, KKTC vatandaşı bir kefilin 10 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve ikamet ettiği adresten izinsiz ayrılmaması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75