Benzer 2 suçtan teminatı var!

banner37

Gazimağusa’da, tehlikeli sürüş sergilediği trafikte, içerisinde tütünle karışık uyuşturucu madde olan ucu yanık sigara içerken tespit edilen M.T, yargılanıncaya kadar cezaevinde bekleyecek

Benzer 2 suçtan teminatı var!
banner8

Sedef BOŞNAK

 

   Gazimağusa’da tehlikeli sürüş sergilediği trafikte, içerisinde tütünle karışık 376 miligram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olan ucu yanık sarma sigarayla tespit edilen M.T., aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

   Benzer iki meseleden teminatlı olan M.T., serbest kalması halinde yeniden suç işleme ihtimali göz önünde tutularak, işlediği iddia edilen tüm suçlardan ileride yargılanmak üzere 1 ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

banner134
   Dünkü duruşmada, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Gökhan Yıldırım’ı, meseleyle ilgili talebi aktarması için yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis Gökhan Yıldırım, zanlının, 25-28 Mayıs 2020 tarihleri arasında, Gazimağusa’da sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

   Gökhan Yıldırım, zanlının, 28 Mayıs’ta, Gazimağusa’da, SC 253 plakalı aracıyla seyir halindeyken, dikkatsiz sürüşünden şüphe duyularak trafik polisleri tarafından durdurulduğunu ve bahse konu aracın ön konsolunda, içerisinde 376 miligram uyuşturucu madde olan ucu yanık sarma sigara tespit ettiğini ifade etti.

   Ülkede çalışma izniyle bulunan genç zanlının benzer 2 suçtan teminatlı olup bahse konu suçlardan da trafikte yakalandığına dikkat çeken tanık polis, mahkemeden, zanlıyı, yeniden suç işleme ihtimalini göz önünde tutarak, davaları sonuçlanıncaya değin cezaevine göndermesini talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nin Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler, konu suçun ciddiyetine ve toplumdaki yaygınlığına vurgu yaptıktan sonra, M.T.’yi, hükümsüz tutuklu olarak, her ne şart altında olursa olsun, 1 ayı geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkez Cezaevi’ne gönderdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75