Benzer 9 sabıkası var

banner37

Gazimağusa’ya bağlı Çayönü köyünde, A.T.’nin avlusundan 3 adet akü çalan sabıkalı genç Emrah Telsiz, yeniden suç işleme ihtimaline karşın hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi

banner87
Benzer 9 sabıkası var
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’ya bağlı Çayönü köyünde, A.T.’nin evinin avlusundan 3 adet akü çalan sabıkalı hırsız Emrah Telsiz, “sirkat” ve “mülke tecavüz” suçlarından ileride yargılanmak üzere, hükümsüz tutuklu olarak, 1 ayı geçmeyen bir süreliğine cezaevine gönderildi.

2014’ten bu yana benzer sabıkası olan Emrah Telsiz’in, uyuşturucu suçundan görüşülmeyi bekleyen davası da bulunduğu belirtildi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında, meseleyle ilgili talebi, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakolu’nda görev yapan Canberk Sağer aktardı.

Tanık polis Canberk Sağer, zanlının, 21 Kasım’da, Çayönün’de A.T.’nin evinin avlusunda bulunan 3 aküyü sirkat ettiğini ve şikayet üzerine Erdemli’de bir evde yakalandığını belirttikten sonra, zanlının 2014’ten bu yana benzer 9 sabıkası bulunduğunu ifade etti.

Tanık polis, yeniden suç işleme ihtimalini göz önünde tutarak mahkemeden zanlıyı cezaevine göndermesini talep etti.

Zanlının ayrıca, uyuşturucu verme ve tasarruf suçundan davası olduğu da belirtildi.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve zanlıyı, her ne şart altında olursa olsun, 1 ayı geçmeyen bir süreliğine, hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2019, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75