Benzer birçok sabıkaları var!

banner37

Gazimağusa’da bir ev baskınında, 50 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçiren polis, meseleyle ilgili 2 kişi aleyhine tahkikat amaçlı 2’şer gün tutukluluk emri temin etti

Benzer birçok sabıkaları var!
banner90
banner8

POLİS, EVİN ETRAFINI SARDI, KISKIVRAK YAKALADI… Evin etrafını çevreleyen polis ekibi, baskın sırasında, E.A.’yı, pencereden, sigara paketi içerisinde 30 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucuyu attığı esnada, E.K’yi ise E.A.’yla bulunduğu odada 20 gram ağırlığındaki uyuşturucu maddeyle tespit edip tutukladı

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da, Polis Genel Müdürlüğü’ne (PGM) bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde (NKÖM) görevli bir polis ekibi, aldığı ihbar üzerine, uyuşturucudan birçok sabıkası olan E.K. ve E.A.’nın kaldığı eve baskın düzenledi.

   Evin etrafını çevreleyen polis ekibi, baskın sırasında, E.A.’yı, pencereden, sigara paketi içersinde 30 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucuyu attığı esnada, E.K’yi ise E.A.’yla bulunduğu odada 20 gram ağırlığındaki uyuşturucu maddeyle tespit edip tutukladı.

   Meseleyle ilgili tutuklanan uyuşturucu bağımlısı iki genç, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Dilşah Karayel huzuruna çıkartılarak, aleyhlerine, tahkikat maksatlı 2’şer gün tutukluluk emri temin edildi.

   Ele geçirdiği madde ve muhafazasında kullanılan maddeleri incelenmek üzere ilgili laboratuarlara gönderen polis, zanlılara, konu maddeyi tedarik eden kişinin izini sürüyor.

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olgu ve talebi aktarması için PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hasan Selvili’yi tanık kürsüsüne çağırdı.

banner134
  Tanık polis Hasan Selvili, 7 Temmuz 2020’de, saat 20.30’da, aldıkları ihbar doğrultusunda, mahkemeden temin ettiği arama emri ışığında, Gazimağusa’da E.K. ve  E.A.’nın evine baskın düzenlediklerini anlattı.

   Evi çevrelediklerini anlatan Hasan Selvili, E.A.’nın, içerisinde 20 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olan sigara paketini pencereden attığı sırada tespit ettiğini söyledi.

   E.K.’yi ise E.A. ile birlikte bulunduğu odadaki komodin üzerindeki yeşil poşet içerisinde 20 gram ağırlığındaki maddeyle tespit ettiklerini kaydeden tanık polis, uyuşturucu olduğuna inanılan maddeleri emare zapt ettiklerini anlattı.

   Hasan Selvili, meseleyle bağlantısı olduğuna inandığı konu maddeleri temin eden kişiyi aradığını anlattı ve mahkemeden, tahkikatın selameti açısından soruşturmasına etki etme olasılığı olan zanlılar aleyhine tahkikat amaçlı tutukluluk istedi.

Hücre hijyen değil

   Zanlıları savunan Avukat Batur Sağlamer, tahkikatın selameti için tutukluluk talebine itiraz etmedi ancak, müvekkili E.K.’nin bulunduğu hücrenin gerekli hijyen koşullarından uzak olup alerji olduğunu ileri sürdü.

   Batur Sağlamer, “Örtündüğü örtüden, vücudunda alerjik semptomlar görüldü” diyerek, mahkemeden, merkez karakolu’na gerekli direktifi vermesi için talepte bulundu.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Dilşah Karayel, suçla bağlantılı olan zanlıların tahkikata etki etme olasılığını dikkate alarak, 2’şer gün poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

   Yargıç ayrıca, zanlıların tutuklu bulunduğu her gün için doktor kontrolünden geçirilmesine ve bulundukları hücrede sürekli hijyen koşullarının sağlanması yönünde direktif verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75