Benzer birçok sabıkası var

banner37

Gazimağusa’da kalmakta olduğu ikametgahında 5 gram sentetik cannabinoid bulunan 66 yaşındaki H. Ö.’nün aleyhine soruşturma amaçlı olarak 3 gün tutukluluk emri alındı

Benzer birçok  sabıkası var
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da benzer birçok sabıkası olan 66 yaşındaki H. Ö., evinde, 5 gram ağırlığındaki uyuşturucu maddeyle yakalandı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan H. Ö., aleyhine tahkikat maksatlı 3 gün tutukluluk emri alındı.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, talebi aktarması için, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli tanık polis memuru Mustafa Kavaz’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Mustafa Kavaz, alınan bir ihbar ışığında, 2 Ocak’ta saat 19.00’da, zanlıyı Gazimağusa’da kalmakta olduğu ikametgahında, 5 gram ağırlığında sentetik cannabionid türü uyuşturucu maddeyle yakaladığını anlattı.

Kavaz, benzer birçok sabıkası olan zanlının, evinde yaptığı aramada, üzerlerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 2 adet hassas teraziyi bulup, emare zapt ettiğini kaydetti.

Suça temayülü olan zanlının, aleyhindeki yeni başlattığı soruşturmasını henüz tamamlanmadığını ifade eden tanık polis, mahkemeden süre istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren mahkemenin nöbetçi Kıdemli Yargıcı Ayşen Toroslu, zanlıyı, tahkikatın selameti için 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75