Benzer birçok suçları var

banner37

Güzelyurt’ta meydana gelen ambar açma, hırsızlık ve hırsızlık mal kabulü olayıyla ilgili tutuklanan 5 zanlı teminatla serbest bırakıldı

Benzer birçok suçları var
banner90
banner8

Güren TİLKİ

   Güzelyurt’ta meydana gelen ambar açma ve hırsızlık olayıyla ilgili tutuklanan 5 zanlı teminatla serbest bırakıldı. Mehmet Topaloğluları, Karanfil Topaloğluları, Mehmet Çamurbasmaz, Hüda Yalınayak “Ambar açma”, “Sirkat”, “Mülke tecavüz” ve “Sahtekarlıkla para temini” suçlamalarıyla, zanlı Kemal Bozkurt ise “Hırsızlık mal kabulü” suçlamasıyla dün sabah teminat duruşmasına çıkarıldı.

   Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı, Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kemal Atikoğlu’nu dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Atikoğlu, 1 Şubat 2020-24 Temmuz 2020 tarihleri arasında Güzelyurt’ta Hüseyin Mitoğlu’na ait ikametgahın arka kısmında bulunan ambarın alüminyum pancura hasar verilmeksizin içeriye girildiğini belirtti.

   Polis memuru Kemal Atikoğlu, ambardan, 1 adet bisiklet, 2 çift akü şarj kablosu, 2 adet araç polişi yapan elektrikli alet, 1’er adet pilli matkap, spiral makinesi, mermer kesme aleti, elektrikli zımpara makinesi, araç yıkama makinesi, elektrikli araç şarj etme cihazı zincirli kantar, at eğeri ve dizginleri, eski bakır tava, 2 adet biri 60 amper diğeri 105 amper olan akü, sayısı bilinmeyen araç tamir anahtarlarının çalındığını söyledi.

   Suçu işledikleri tespit edilen zanlılar Mehmet Topaloğluları ve Karanfil Topaloğluları’nın 18 Ağustos’ta mahkeme huzuruna çıkarıldıklarını ve aleyhlerine 7 gün tutukluluk emri alındığını anımsatan polis, 1 adet at eğeri ve dizginlerinin de bulunup emare alındığını ifade etti.

   Polis, yeni yapılan soruşturma neticesinde zanlı Mehmet Topaloğluları’nın ve Karanfil Topaloğluları’ndan ayrı başka bir günde konu ambara, zanlı Mehmet Çamurbasmaz’la birlikte girdiğini ve 2 adet akü ile belirtilen eşyaları sirkat ettiklerini söyledi.

   Zanlı Mehmet Topaloğluları’nın sirkat ettiği araç yıkama makinesini bir akrabasına verdiğini anlatan polis, aynı zanlının başka bir tarihte de söz konusu ambara zanlılar Mehmet Çamurbasmaz ile HüdaYalınayak’la da girdiğini belirtti. Zanlı HüdaYalınayak’ın ambardan bisiklet çaldığını ifade eden polis, bisikleti başka bir şahsa sattığının da tespit edildiğini kaydetti.

   Atikoğlu, sirkat edilen araç yıkama makinesi ile bisikletin bulunup emare alındığını, zanlı Mehmet Topaloğluları’nın ambardan sirkat edilen at eğeri, bisiklet ve araç yıkama makinesi dışında kalan eşyaları demirci dükkanı bulunan zanlı Kemal Bozkurt’a sattığını belirtti.

   Yapılan soruşturma ve aramalar neticesinde sirkat edilen 1 adet kantarın zanlı Mehmet Topaloğluları’nın zanlı Kemal Bozkurt’a sattığının, onun da başka bir şahsa sattığının belirlendiğini anlatan polis, kantarın bulunup emare alındığını söyledi.

   Atikoğlu, Mehmet Topaloğluları, Karanfil Topaloğluları, Mehmet Çamurbasmaz, Hüda Yalınayak’ın benzeri birçok suçu işlediklerine vurgu yaptı. Zanlıların tahkikata etki etme olasılıklarının kalmadığını belirten Atikoğlu, 5 zanlının da mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Gülay Süleymanoğlu, 4 zanlının yargılanıncayadeğin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5’er bin TL nakit teminat yatırmaları, KKTC vatandaşı ikişer kefilin 40 bin TL değerinde kefil kefaleti imzalaması ve haftada birer gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

   Süleymanoğlu, “Hırsızlık mal kabulü” suçuyla methaldar olan zanlı Kemal Bozkurt’un yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, KKTC vatandaşı bir kefilin 40 bin TL değerinde kefil kefaleti imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75