Benzer çok ciddi suçları var

banner37

Beyarmudu İlkokulu’nda, yasadışı yolla Güney Kıbrıs’a geçmeye teşebbüs eden yabancı uyruklu 6 kişiye para karşılığı yardım ettiği iddiasıyla tutuklanan K.Ç, ileride yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi

Benzer çok ciddi suçları var
banner90
banner8

“USLANMAZ ZANLI”… İnsan kaçakçılığıyla ilgili derdest emri gereği tutuklanıp, vahim zarar, kanunsuz ateşli silah, ciddi darp ve benzer suçlardan birçok sabıkası bulunan K.Ç., dün, işlediği iddia edilen suçlardan, ileride yargılanmak üzere, her ne şart altında olursa olsun 40 günü geçmeyen bir süre, hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne konuldu. Tanık polis, mahkemeden, “uslanmaz zanlının”, yeniden suç işleme ihtimalini göz önünde tutarak cezaevine gönderilmesini talep etti

Sedef BOŞNAK

   Dörtyol polisi, Beyarmudu İlkokulu’nda, yasadışı yolla Güney Kıbrıs’a geçmeye teşebbüs eden 3’ü kadın 6 yabancı uyruklu kişiye para karşılığında yardım ettiği gerekçesiyle tutuklanan K.Ç., yargıyı cezaevinde bekleyecek.

   Teknik takip sonucu yakalanan zanlı, ileride yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

   İnsan kaçakçılığıyla ilgili derdest emri gereği tutuklanıp, vahim zarar, kanunsuz ateşli silah, ciddi darp ve benzer suçlardan birçok sabıkası bulunan K.Ç., dün, işlediği iddia edilen suçlardan, ileride yargılanmak üzere, her ne şart altında olursa olsun 40 günü geçmeyen bir süre, hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne konuldu.

banner134
   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili olguları mahkemeye aktardı.

   Dünkü duruşmada Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakolu’nda görev yapan meselenin tahkikat memuru İbrahim Bulut, 2 Kasım 2020’de aldıkları ihbar ışığında, Beyarmudu İlkokulu’nda bir ağaç altında, çanta ve valizleriyle yabancı uyruklu 6 kişiyi, SBA’ya geçmeye teşebbüs etmekten tutukladıklarını anımsattı.

   Tanık polis İbrahim Bulut, konu mahalde yaptığı aramada, bulduğu telefonun K.Ç’ye ait olduğunu tespit edip, zanlının, yabancı uyruklu 6 kişinin 4’ünden bin 200 dolar, 2’sinden ise 800 Euro aldığını öğrendiğini dile getirdi.

   İbrahim Bulut, benzer birçok sabıkası olan zanlının vahim zarar, ciddi darp, kanunsuz ateşli silah tasarrufu gibi ciddi suçlardan teminatlı olduğuna dikkat çekti ve uslanmaz zanlının, yeniden suç işleme ihtimalini göz önünde tutarak cezaevine gönderilmesini talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlıyı, her ne şart altında olursa olsun, 40 günü geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2020, 20:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75