Benzer sabıkaları başlarını yaktı!

banner37

Girne’de bir konfeksiyon mağazasına girerek, tişört hırsızlığı yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan yabancı uyruklu üç zanlı dün yeniden mahkemeye çıkarıldı

banner87
Benzer sabıkaları başlarını yaktı!
banner90
banner99

Meyil AVCAN

Girne’de Bedrettin Demirel Caddesi üzerinde faaliyet gösteren bir konfeksiyon mağazasına giren ve alarm barkotlarını söktükleri tişörtleri üst üste giyerek mağazadan çıkmaya çalışırken suçüstü yakalanan Afrika kökenli üç üniversiteli genç, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Aleyhlerindeki suçlamaları kabul etmeyen ve benzer suçlardan askıda meseleleri olan zanlılar Fasial Mohammed Isa, Bello Hasan Jallo ve Bello Saidu Jallo yargılanmak üzere bir ayı aşmayan süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Yalgı Döşenci, yeminli şahadet vererek olayın olgularını aktardı.

Döşenci, Girne’de Bedrettin Demirel Caddesi üzerinde faaliyet gösteren konfeksiyon mağazasında 24 Mayıs saat 14.40’ta meydana gelen sirkat meselesinde, Nijerya uyruklu 25 yaşındaki zanlı Fasial Mohammed Isa, 27 yaşındaki Bello Hasan Jallo ve 24 yaşındaki Bello Saidu Jallo’nun toplam değeri 154 TL olan üç adet tişörtü sirkat ettiğini belirtti.

Döşenci, mağaza sorumlusunun, zanlı Isa’yı soyunma kabininden çıktığı esnada raftan alıp, kabine götürdüğü iki adet tişörtü kıyafetlerinin altından üst üste giydiğini fark ettiğini ve kabinde de konu kıyafetlerin alarm barkotlarını sökük şekilde gördüğünü belirtti.

Polis memuru Döşenci, zanlının bu olayı fark etmesi üzerine kıyafetleri üzerinden çıkartıp, kabinlerin yanına attığını ve her üç zanlının da olay yerinde tespit edilerek, şubeye celp edildiklerini anlattı.

Döşenci, yapılan aramada zanlı Bello Saidu Jallo’nun üzerinde giymekte olduğu kıyafetinin altında 1 adet marka etiketi üzerinde siyah renk askılı atlet bulunarak emare alındığını ifade etti.

Polis: Zanlıların benzer suçlardan sabıkaları var

Polis memuru Yalgı Döşenci, zanlılar Bello Hasan Jallo ve Bello Saidu Jallo’nun sirkat suçundan şubat ayında teminata bağlandıklarını ve zanlı Fasial Mohammed Isa’nın da benzer sabıkası olduğuna vurgu yaptı.

Savcı: Sürekli aynı suç tekerrür ediyor

Savcı Mustafa Atakara, davaya konu suçun hapislik öngören bir suç olduğunu, zanlıların sürekli olarak aynı suçları işledikleri için mahkemeye geldiklerine ve serbest kalmaları durumunda yine aynı suçları işlemelerinin muhtemel olduğuna vurgu yaptı.

Atakara, zanlıların askıda benzer meseleleri olduğuna dikkat çekip, her üç zanlının da yargılanmak üzere bir ayı geçmeyen süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesi talebinde bulundu.

Yargıç Meltem Dündar, zanlılar aleyhinde yeterli şahadet olduğunu ve zanlıların sirkat suçuna ilişkin askıda başka davaları olmasını göz önünde bulundurarak, davaları görüşülünceye değin 20 gün süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmelerine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75