Benzer sabıkaları var!

banner37

Boşandığı eşini, kendisine 13 yaşındaki kızlarını 3 aydır göstermediği için telefonda taciz edip öldürmekle tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklanan zanlı Burç Gümüşok, dün sabah Girne’de mahkemeye çıkarıldı ve cezaevine gönderildi

Benzer sabıkaları var!
banner90
banner8

Meyil AVCAN

Dağyolu köyünde, boşandığı eski eşinin 13 yaşındaki kızlarını kendisine 3 aydır göstermediği için telefonda taciz edip öldürmekle tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklanan zanlı Burç Gümüşok, dün sabah mahkemeye çıkarılarak, 10 günü aşmayan süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Boğaz Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Mustafa Güneş’i tanık olarak dinletti.

Polis memuru Güneş, zanlının, 15 Haziran tarihinde, Dağyolu köyünde meydana gelen “Telefonda Tacizlik” ve “Cinsel Tacizlik” suçlarından methaldar olduğunu belirterek, olayın olgularını mahkemeye aktardı.

banner134
Zanlının, 15 Haziran saat 20.35’te, kullanımında bulunan cep telefonundan, resmi olarak boşandığı eski eşini arayarak, kızı ile görüşemediği gerekçesiyle küfür edip, kendisini öldürmekle tehdit ettiğini belirten Güneş, zanlının telefonda tacizlik ve cinsel tacizlik suçlarını işlediğini söyledi.

Güneş, aynı gün Boğaz Polis Karakolu’na giden müştekinin verdiği ifadesinde, 2019 yılı şubat ayında zanlıdan resmi olarak ayrıldığını, 13 yaşında bir kız çocukları olduğunu belirttiğini kaydederek, zanlının, dilediği zaman kızı ile gerek yüz yüze, gerekse kızına ait telefondan görüşme imkânı olmasına rağmen, kızına ulaşamadığı gerekçesiyle kendisini telefonda arayarak taciz edip, cinsel tacizde bulunduğunu belirtti.

Derdest emri gereği aynı gün tutuklanan zanlının, boşanma aşamasında da müştekiye karşı birçok kez şiddette bulunduğunu, bir kısmının polis kayıtlarında ikaz olarak, bir kısmınınsa mahkeme aşamasında olup, müştekinin şikâyetini geri çekmesinin neticesinde davanın geri çekildiğini ifade eden Güneş, zanlının en son yargılandığı “Darp” davasının ise 2 Kasım 2018 tarihinde, 15 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imza etmesiyle sonuçlandığını aktardı.

Güneş, zanlının KKTC vatandaşı olduğunu ve özel bir şirkette teknik servis elemanı olarak çalıştığını belirterek, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, zanlının konuşmalarının tehdit mahiyetli olduğunu ve kefalet süresinde suç işlediğini kaydederek, zanlının benzer sabıkaları olduğunu göz önünde bulundurup, 10 günü aşmayan süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75