banner6

Benzer suçlardan teminatlıydı

banner37

İnşaatı devam eden Güvercinlik Sanayi Bölgesi’ndeki bir binadan çeşitli ebatlarda iskele ve inşaat demiri sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklanan A.T, 8 bin TL’lik nakdi teminatla serbest kaldı

Benzer suçlardan teminatlıydı
banner151

Sedef BOŞNAK
Güvercinlik’teki Sanayi Bölgesi’nde çeşitli ebatlardaki iskele ve inşaat demirlerini sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklanan A.T aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.
Zanlı, işlediği iddia edilen sirkat ve kanunsuz mal tasarrufu suçlarından ileride yargılanmak üzere 8 bin TL nakdi teminata bağlandı.
Dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Eser, meselenin tahkikat memuru, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Mehmet Keleş’i yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Mehmet Keleş, zanlının, sirkat ve kanunsuz mal tasarrufu suçlarından methaldar olduğunu ve işlediği suçları kabul ettiğini söyledi.
Mehmet Keleş, 15 Aralık’ta, saat 20.00’de, Güvercinlik Sanayi Bölgesi’nde, halen inşaatı devam etmekte olan Çetin Alkan’a ait isimsiz binanın ön tarafında bulunan çeşitli ebatlardaki inşaat ve iskele demirlerini, FZ 713 plakalı aracına taşıyarak sirkat ettiğini söyledi.

Müştekinin şikayeti üzerine zanlıyı tutukladığını kaydeden tanık polis, zanlının aracında 988 TL değerindeki 26 adet iskele demirini, 432 TL değerinde 2 metre uzunluğunda 1.5 inç çapındaki 13 adet kapı kolunu ve 83 adet 12’lik inşaat demirini bulup emare zapt ettiğini kaydetti.

Zanlının, 2014 ve 2020 yılında benzer suçlardan teminatlı bulunduğunu belirterek, mahkemeden, zanlıyı, uygun bir teminata bağlamasını talep etti.
Huzurundaki şahadeti ve beyanları değerlendiren mahkemenin Ceza Davaları Yargıcı Çiğdem Güzeler, yargılanıncaya değin, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı, 8 bin TL nakdi teminata bağladı.
Çiğdem Güzeler, ayrıca, zanlı lehine, KKTC vatandaşı bir kefilin 50 bin TL değerinde kefalet senedi imza etmesini istedi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2020, 09:45
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110