Benzinciden 350 TL çaldı

banner37

30 günlük turist vizesiyle geldi, parası bitince hırsızlık yaptı

banner87
Benzinciden 350 TL çaldı
banner90
banner99

   KKTC’ye 30 günlük turist vizesiyle giriş yapan ve 34’üncü günde parası bitince İskele’de bir petrol istasyonunun yazar kasasından 350 TL para çalan Mustafa Polat (E-27) tutuklandı.
   “Bina açma, Sirkat ve Kasti hasar” suçlamaları ile dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan Mustafa Polat’ın aleyhine 3 gün tutukluluk emri alındı.

   Savcı Hasan Boşnak’ın tanık olarak dinlettiği meselenin tahkikat memuru Ercan Kunduracı, zanlının aleyhindeki olguları aktardı.

   Kunduracı şahadetinde, zanlının 30 günlük turist vizesi ile KKTC’ye giriş yaptığını ve sürenin bitmesinden 4 gün sonra, 27 Ağustos 2019 tarihinde saat 05.20 raddelerinde İskele’de, Kordonboyu Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Fidan 2 isimli petrol istasyonunun penceresini hasara uğratıp giriş sağladığını ve yazar kasa içerisinden 150 TL’si madeni olmak üzere toplam 350 TL parayı sirkat ettiğini belirtti.
 

Güvenlik kamerası ele verdi
   Tahkikat memuru Kunduracı, petrol istasyonu sahibi E. F.’nin aynı gün yapmış olduğu şikâyet doğrultusunda sürdürülen tahkikat ve bölgedeki kamera görüntülerinin de incelenmesinden sonra zanlının 29 Ağustos tarihinde İskele Boğazı’nda tespit edilerek tutuklandığını ifade etti.
   Kunduracı, çalınan paralardan sadece 153 TL’lik madeni paraların bulunduğunu belirtti.

   Kunduracı, zanlının suçunu kabul ettiğine vurgu yaparak, tasarrufunda bulunan 153 TL madeni paranın emare olarak alındığını aktardı.
   Tahkikat memuru Kunduracı bir soru üzerine verdiği cevapta hasara uğratılan pencerede 10 TL tutarında hasar meydana geldiğine belirtti.
   Zanlı, yargıcın söz vermesi üzerine “yaptığım işten pişmanlık duyarım, özür dilerim” cevabını verdi.
   Şahadeti değerlendiren Yargıç Ayşen Toroslu zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalması yönünde emir verdi.

(MHA)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108