banner6

Beşinci zanlı aranıyor

banner37

Kudret Evli ve Akay Gündoğdu’nun trafik kazası yapmalarıyla ortaya çıkan uyuşturucu meselesi nedeniyle tutuklanan toplam 4 zanlı üç gün daha polis nezarethanesinde kalacak.

Beşinci zanlı aranıyor
banner150 banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL

Girne’de trafik kazası yaptıktan sonra şüpheli hareketleri nedeniyle araçlarında yapılan aramada uyuşturucu madde bulunan Kudret Evli ve Akay Gündoğdu ile uyuşturucuyu temin ettikleri öne sürülen Deniz Güngör ve Fırat Deniz’in tutukluluk süreleri, meseleyle ilgili aranan bir kişinin daha olması nedeniyle dün 3 gün daha uzatıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Fadıl Metin’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Metin, 10 Ağustos tarihinde zanlı Kudret Evli’nin Mercedes marka aracıyla kaza yapması sonrasında yanında yolcu olarak bulunan Akay Gündoğdu’nun şüpheli hareketlerde bulunduğunu ve çevredeki vatandaşların polise haber verdiğini aktardı.

Metin, olay yerine gelen polislerin araç ve şahısların üzerinde yaptığı aramada 3 ayrı poşet içinde yaklaşık 6 gram sentetik madde olduğuna inanılan bonzai türü uyuşturucu bulunduğunu, Evli’nin üzerinde yapılan aramada ise, sağ cebinde 50 miligram sarılı halde sentetik madde olduğuna inanılan uyuşturucu madde ele geçirildiğini söyledi. Yapılan soruşturma kapsamında zanlıların uyuşturucuyu Lefkoşa’da Deniz Güngör’den aldıklarını söylediklerini belirten Metin, Güngör’ün Lefkoşa’da tespit edilip tutuklandığını kaydetti. Metin, Güngör’ün üzerinde yapılan aramada ise 5 paket içerisine 5 gram uyuşturucu madde bulunduğunu söyledi.

Zanlı Güngör’ün söz konusu maddeyi Fırat Deniz’den aynı gün yedi paket içinde 700 TL karşılığında aldığını itiraf ettiğini belirten Metin, zanlı Deniz’in de Lefkoşa’da tespit edilip tutuklandığını ancak üzerinde herhangi bir maddeye rastlanmadığını anlattı.

Polis memuru Fadıl Metin, zanlıların üç günlük tutukluluk sürelerinde 5 kişinin sorgulandığını, iki kişiden ifade alındığını kaydetti.

Metin, soruşturmanın devam ettiğini ve aranan bir kişi ile alınacak ifadeler olduğunu belirterek, zanlıların üç gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Rauf Kürşad, tahkikatın devam ettiğine bulgu yaparak zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2017, 08:34
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110