Beşparmak’ta fuhuş!

banner37

Polis, Beşparmak köyünde bir evde yaptığı aramada, içerisinde, fuhuş yaptırdıkları kadınların isimleri ve karşılığında verdikleri paraları gösteren bir defter buldu; olayla ilgili biri kadın 4 kişiyi tutukladı

Beşparmak’ta fuhuş!
banner90
banner99

Meyil AVCAN

Girne’de, Beşparmak köyünde, bir evde yapılan aramada, içerisinde, fuhuş yaptırdıkları kadınların isimleri ve karşılığında verdikleri paraları gösteren bir defter buldu; olayla ilgili biri kadın 4 kişi tutuklandı.

Polisin arama emri çıkararak bir evde yaptığı aramada, içerisinde fuhuş yaptırdıkları kadınların isimleri ve karşılığında verdikleri paraları gösteren bir defter bulundu.

Olayla ilgili Ali Yıkılmaz, Merve Özer, Serkan Demir ve Mahmut Önen tutuklanarak, dün sabah Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkeme, soruşturmanın yeni başladığını dikkate alarak, zanlılar için bir günlük tutukluluk emri verdi.

Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli tahkikat memuru Hüseyin Soyel tanık olarak dinletildi.

Yeminli şahadet veren Soyel, zanlıların, Girne’de meydana gelen “Fuhuşa Teşvik” ve “Fuhuş Yoluyla Kazanç Sağlama” suçlarından methaldar olduklarını kaydetti.

Defterde her şey yazıyor

Soyel, zanlıların bu yıl içerisinde, Girne bölgesinde, 7 kadını, farklı kişilerle, yasa dışı olarak cinsi münasebette bulunmaya teşvik edip, fuhuş yoluyla para kazandıklarının tespit edildiğini söyledi.

Hüseyin Soyel, önceki gün mahkemeden temin edilen arama emri gereğince Beşparmak köyündeki ikametgâhlarında arama yapıldığını ifade etti.

Zanlıların evlerinde yapılan aramada, kadınların isimlerini ve karşılığında verdikleri paraları gösteren bir adet defter bulduklarını belirten Soyel, defterin emare alındığını kaydetti.

Aynı gün Ali Yıkılmaz, Merve Özer, Serkan Demir ve Mahmut Önen’in tutuklandığını söyleyen Soyel, zanlıların tasarruflarında bulunan cep telefonlarının da emare olarak zapt edildiğini ifade etti.

Tahkikat memuru Soyel, zanlılar Ali Yıkılmaz ve Merve Özer’in gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiklerini vurgulayarak, diğer zanlıların ise suçlarını kabul etmediklerini söyledi.

Meseleyle ilgili tahkikatın yeni başladığını belirten polis memuru, gönüllü ifadelerin teyit ve tekzibinin yapılacağını, alınması gereken birçok ifade ve meseleyle bağlantılı olarak aranan birçok şahsın mevcut olduğunun altını çizdi.

Soyel, zanlıların serbest kalmaları durumunda tahkikata müdahale etme olasılıklarının yüksek olduğuna işaret ederek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için 1 günlük tutukluluk istedi.

banner134
Mahkeme, soruşturmanın yeni başladığını, aranan birçok şahsın olduğunu, alınması gereken ifadeler bulunduğunu ve serbest kalmaları durumunda tahkikata etki edebileceklerini değerlendirerek, zanlıların poliste 1 gün tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75