Betül Uzun’un durumu ciddi; bacakları kesilebilir

banner37

Girne’de 140 promil alkol tesiri altındayken aşırı sürat ve dikkatsizliği sonucu aracının kontrolünü kaybedip, yaya olarak yolda bulunan üç gence çarpan Ahmet Çekenoğlu, yargılanmayı cezaevinde bekleyecek

banner87
Betül Uzun’un durumu ciddi; bacakları kesilebilir
banner99

Meyil AVCAN

Girne’de 140 promil alkol tesiri altındayken aşırı sürat ve dikkatsizliği sonucu yönetimindeki aracın direksiyon hakimiyetini kaybeden ve yaya olarak yürüyen 18 yaşındaki Berke Can Özbek,  24 yaşındaki Mesut Kaya ve 19 yaşındaki Betül Uzun’a çarpan zanlı Ahmet Çekenoğlu, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Zanlının, 2 ayı aşmayan süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine karar verildi.

Mahkemede olguları aktaran polis, kazada her iki ayakta ve sağ kolda parçalı kırıklar tespit edilen Betül Uzun’un önce Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne, daha sonra da Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılarak Yoğun Bakım Servisi’nde müşahede altına alındığını aktardı.

Yakın Doğu Hastanesi’nde bacaklarından iki kez ameliyat geçiren Uzun’un, bacaklarının kesilme olasılığı olduğunu ve halen Yoğum Bakım Ünitesi’nde yattığını belirten polis, ailesinin Türkiye’den ambulans helikopter getirterek, kızlarının sevkini Türkiye’ye yapacaklarını dile getirdi.

Polis, kaza sonucu yaralanan yayalar Berke Can Özbek ve Mesut Kaya’nın Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’ne kaldırılarak muhtelif yerlerinde kesiler olması nedeniyle cerrahi serviste müşahede altına alınmalarından bir gün sonra taburcu edildiklerini ifade etti.

Benzer suçlardan Girne’de 11, Mağusa’da 2 davası var

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü Trafik Şubesi’nde görevli tahkikat memurunu tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis, zanlının 29 Mayıs’ta saat 02.35 sıralarında Girne’de Semih Sancar Caddesi üzerinde aşırı süratli olması ve dikkatsizliği nedeniyle direksiyon hâkimiyetini keybettiğini, yaya olarak yürüyen 18 yaşındaki Berke Can Özbek,  24 yaşındaki Mesut Kaya ve 19 yaşındaki Betül Uzun’a aracın ön kısmıyla çarptığını kaydetti.

Çarpmadan sonra LV 014 plakalı araç sürücüsü Ahmet Çekenoğlu’nun aracıyla birlikte kaza mahallinden ayrıldığını ve olay yerinden 200 metre ileride bulunan Serdarlı Sokak üzerindeki bir apartmanın alt kısmına gittiğini belirten polis, zanlının olay yerine yürüyerek geri döndüğünü söyledi.

Polis, kaza sonucu yaralanan yayaların sağlık durumu hakkında da mahkemeye bilgi verdi.

Polis, zanlının benzer sabıkalardan askıda davaları olduğunu, 11 tanık ifadesi temin edildiğini ve 5 kamera görüntüsünün incelendiğini ifade ederek, zanlının TC vatandaşı olup, ülkede çalışma izinli bulunduğunu belirtti.

Tahkikatın tamamlandığını ve zanlının yargıdan kaçmasının muhtemel olduğunu kaydeden polis, zanlı Çekenoğlu’nun yargılanıncaya değin Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesini talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, işlenen suçun 2 yıla kadar hapis cezası öngördüğüne dikkat çekerek, teminat maksatları için yeterli şahadet olduğunu kaydetti.

Zanlının Girne’de 11, Mağusa’da 2 tane askıda davaları olduğunu ve olay gecesi de ilk etapta kaçıp, daha sonra olay yerine döndüğünü belirten Dündar, zanlının 2 ayı aşmayan süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2019, 11:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ty
Ty - 4 ay Önce

Yeter be sınırdışı edin askıdaymış gönderin bir daha da almayın

Mahmut uzun
Mahmut uzun - 4 ay Önce

Durumu ağır olan benim kızım Betül uzun. Bu şerefsizin 5 ayrı cinayetten yargılanmasını istiyoruz. Suç işleyip kaçan kişi insan olamaz. En ağır şekilde cezalanmalıdır

SIRADAKİ HABER

banner96