banner6

Beyin ölümü gerçekleşti

banner37

Yaya olarak yolun karşısına geçmeye çalışırken, seyir halindeki bir yolcu minibüsünün çarptığı 60 yaşındaki Günay Çinler’den üzücü haber geldi

Beyin ölümü gerçekleşti
banner151 banner143

Emine UYSAL

Lefkoşa’da, Gazeteci Kemal Aşık Caddesi üzerinde (City Royal Otel’in önü), yaya olarak yolun karşısına geçmeye çalışırken, seyir halindeki bir yolcu minibüsünün çarptığı 60 yaşındaki Günay Çinler’in beyin ölümünün gerçekleştiği bildirildi.

Kazanın ardından gözaltına alınan minibüs şoförü 38 yaşındaki Nihat Aktaş, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Vedia Berkut Barkın’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan Trafik Tahkikat Amiri Müfettiş Muavini Mehmet Özatılgan’ı tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özatılgan, 25 Kasım’da saat 17.20’de Gazeteci Kemal Aşık Caddesi üzerinde, Nihat Aktaş’ın yönetimindeki TAT 464 plakalı minibüs ile seyrederken, yaya olarak yolun karşısına geçmeye çalışan 60 yaşındaki Günay Çinler’e aracının ön kısmıyla çarptığını belirtti.

Özatılgan, 112 Acil Servis Ambulansı ile Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Yoğun Bakım Servisi’nde müşahede altına alınan Günay Çinler’in beyin ölümünün gerçekleştiğini ve solunumunun cihaza bağlı olduğunu kaydetti.

Özatılgan, soruşturmanın devam ettiğini belirtip, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Savcı: İthamın nevi değişebilir

Savcı Behrat Mavioğlu, ithamın nevinin değişebileceğine işaret ederek tahkikatın çok yönlü devam ettiğini söyledi. Mavioğlu, zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Vedia Berkut Barkın, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2017, 08:33
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104