Beylik tabancasıyla havaya 3 el ateş etti

banner37

“Kanunsuz ateşli silah tasarrufu, taşıma, kullanma”, “Meskun mahalde ateş etme”, “Sarhoşluk” gibi suçlardan tutuklu bulunan Muharrem Saru, teminata bağlanarak serbest kaldı

banner87
Beylik tabancasıyla  havaya 3 el ateş etti
banner90
banner8

   Gazimağusa’da Palm Beach bölgesinde 156 promil alkol tesiri altındayken, beylik tabancasıyla havaya 3 el ateş eden Muharrem Saru, teminat maksadıyla dün Mağusa’da mahkemeye çıkarıldı.

   “Kanunsuz ateşli silah tasarrufu, taşıma, kullanma”, “Kanunsuz patlayıcı madde tasarruf ve taşıma”, “Meskun mahalde ateş etme”, “Tasarrufunda ateşli silah bulundurma”, “Sarhoşluk, rahatsızlık ve uygunsuz tavrı harekette bulunma” suçlarından methalder olan zanlı, mahkemeye emriyle yargılanıncaya değin teminata bağlanarak serbest kaldı.

   Olayla ilgili olguları aktaran polis memuru Mustafa Çebi, zanlının 26.6.20 tarihinde saat 21.10 raddelerinde Palm Beach bölgesinde bir kaldırım üzerinde yürümekte olduğu esnada 156 promil alkol tesiri altındayken, 9 milimetrelik beylik tabancası ile havaya 3 el ateş ettiğini söyledi.

   Şikayet üzerine zanlının aynı gün tespit edilerek tutuklandığını ve beylik tabancasının emare alındığını belirten Çebi, aynı gün olay mahallinde yapılan incelemede 3 adet 9 mm çapında boş mermi kovanının bulunarak emare alındığını söyledi.

   Zanlının 27.6.20 tarihinde mahkeme huzuruna çıkarılarak aleyhinde 3 günlük tutukluluk emri alındığını, bu süre içerisinde ifadeler temin edilerek kamera kayıtlarının incelendiğine dikkat çeken Çebi, zanlının bundan sonraki tahkikata etki etme olasılığının bulunmadığını belirtti. Polis, TC vatandaşı olan ve halen Akdoğan’da bir askeri birlikte uzman çavuş olarak görev yapan zanlının ileride görüşülecek davasında hazır bulunmasını temin etmek maksadıyla teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıcın avukatı bulunmayan zanlıya konuşma fırsatı vermesi üzerine konuşan zanlı, “Büyük bir hata yaptım, özür dilerim. Psikolojim bozuktu, eşimle ayrılma aşamasındayız, 3 yaşındaki oğlumu göremiyorum” diyerek hatasından dolayı mahkemeden özür diledi.

   Huzurundaki şahadeti ve tarafların beyanlarını inceleyen kıdemli yargıç Çiğdem Güzeler, zanlının ileride görüşülecek davasında hazır bulunmasını temin etmek maksadıyla KKTC dışına çıkışını men ederek 5000 TL nakdi teminat yatırması ve 50.000 TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması şartıyla serbest kalması yönünde emir verdi.

(MHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75