'Bıçağı denize attım'

banner37

Alayköy’de kız meselesi yüzünden tartıştığı Mehmet Avkıran’ı 6 yerinden bıçaklayarak ağır yaralayan Mehmet Şerif Durdu, polise teslim olup, itiraf içerikli ifade verdi

banner87
'Bıçağı denize attım'
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Alayköy’de kız meselesi yüzünden tartıştığı Mehmet Avkıran’ı 6 yerinden bıçaklayarak ağır yaralayan Mehmet Şerif Durdu, polise teslim olup, itiraf içerikli ifade verdi.

Polis, mahkemede verdiği şahadetinde, Mehmet Avkıran’ın hayati tehlikesi olduğunu ve doktorunun, müştekinin sağlık durumunun 48 saat sonra netleşeceğini söylediğini belirtti.

“Adam Öldürmeye Teşebbüs”, “Yaralama” ve “Kanunsuz bıçak taşıma” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Mehmet Şerif Durdu, dün öğleden sonra Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Alayköy Polis Karakolu’nda görev yapan Karakol Amiri Tural Güneralp’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Güneralp, 10 Ekim’de saat 00.20’de, Alayköy’de faaliyet gösteren bir gece kulübüne ait araç park yerinde, 39 yaşındaki Mehmet Şerif Durdu’nun, konsomatris bir kadın nedeniyle tartıştığı, aynı işyerinde garson olarak çalışan Mehmet Avkıran’ın, annesine ve kız kardeşine sövdüğü gerekçesiyle yüzüne kafası ile vurup ciddi şekilde darp ettiğini anlattı.

“6 yerinden bıçakladı”

Tural Güneralp, zanlı Mehmet Şerif Durdu’nun aracında bulundurduğu ve henüz tespit edilemeyen, 7-8 santim uzunluğunda olduğu belirtilen meyve bıçağıyla, Mehmet Avkıran’ın sol karın boşluğuna bir kez, sol yan kısmına iki kez ve üç kez sırt kısmına saplayarak, ağır yaraladığına vurgu yaptı.

Güneralp, olayda yaralanan Mehmet Avkıran’ın kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan ameliyat sonrası Cerrahi Servisi’nde müşahede altına alındığını belirtti.

“Hayati tehlikesi var”

Tural Güneralp, Mehmet Avkıran’ın doktoru ile görüştüğünü, hayati tehlikesi olduğunu ve durumunun 48 saat içinde netleşebileceğinin söylediğini mahkemeye aktardı.

Zanlının ilk anda olay mahallinden kaçtığını ancak telefonla arandıktan sonra polise teslim olduğunu belirten Güneralp, verdiği gönüllü ifadesinde olayda kullandığı bıçağı Lapta’daki balıkçı barınağından denize attığını itiraf ettiğini söyledi.

Tural Güneralp, Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Özel Harekât’taki dalgıç ekibinin dün saatlerce arama yaptığını ancak bıçağın bulunamadığını kaydetti.

Aranan emareler ve alınacak ifadeler olduğuna vurgu yapan Güneralp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemede söz hakkı verilen zanlı Mehmet Şerif Durdu, herhangi bir şey söylemedi. Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 08:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75