Bıçakla kafasına vurdu, sonra karnına sapladı !

banner37

Gönyeli’de, aralarında kız meselesi yüzünden husumet bulunan zanlı Selman Tunç, gece yarısı kapısına dayandığı Talip Çelik’i darp edip, sol karın boşluğundan bıçakladı

Bıçakla kafasına vurdu, sonra karnına sapladı !
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Gönyeli’de, aralarında kız meselesi yüzünden husumet bulunan zanlı Selman Tunç, gece yarısı kapısına dayandığı Talip Çelik’i darp edip, sol karın boşluğundan bıçakladı.

Olay sırasında yaralanan Selman Tunç da, başı ve yüzü bantlı olarak yargı huzurundaydı.

“Yaralama” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Selman Tunç, dün, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Hamza Tarman’ı dinletti.

banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren Tarman, zanlı Selman Tunç’un, 20 Kasım’da, saat 02.00’de, Gönyeli’de, daha önceden aralarında kız meselesi yüzünden husumeti olan Talip Çelik’in evine giderek kapıyı çaldığını ve kapıyı açan Çelik’e, katlanabilir bıçakla, kafasına birkaç kez vurup, ciddi şekilde darp ettiğini belirtti.

Polis memuru Hamza Tarman, zanlı Tunç’un daha sonra ağız uzunluğu 8 santim, toplam uzunluğu 23 santim olan bıçakla, Çelik’i, sol karın kısmına bir kez saplayarak, yaraladığını kaydetti.

Tarman, müştekinin, cerrahi serviste müşahede altında olduğunu belirtti.

Tarman, zanlının bir üniversitede öğrenim gördüğünü ve TC vatandaşı olduğunu söyleyerek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Zanlının avukatı Kaya Muhtaroğlu, müvekkilinin kefil bulamayacağını ancak nakdi teminat yatırabileceğini beyan etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının, yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 10 bin TL nakdi teminat yatırması ve haftada bir gün, polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 08:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75