Bıçakla yaraladı

banner37

Bafra’da Sinem Mete, ayrıldığı eşi Kemal Mete’yi, aralarında çıkan tartışmada, yaraladığı gerekçesiyle tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı

Bıçakla yaraladı
banner8

Ayşe BULUT

Bafra’da Sinem Mete, ayrıldığı eşi Kemal Mete’yi, aralarında çıkan tartışmada, tasarrufundaki bıçakla hafif şekilde yaraladı. Sinem Mete tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı ve teminatla serbest kaldı.

Polis, evli oldukları süre içinde iki tarafın rızasıyla, cinsel ilişkinin eski eşi Kemal Mete’nin telefonu ile kayıt altına alındığı yönünde zanlı Sinem Mete’nin şikayetçi olduğunu ve konuyla ilgili yasal işlemler yapılacağını mahkemeye aktardı.

“Yaralama”, “Kanunsuz bıçak tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı, dün, İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

İskele Kaza Mahkemesi Başkanı Fatma Şenol’un huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ahmet Özlemler, İskele Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mustafa Eroğlu’yu tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Eroğlu, 21 Temmuz’da, saat 10.30 sıralarında, Bafra’da, umumi bir yer olan Osman Paşa Sokak içerisinde, aynı yerde sakin Sinem Mete’nin, çocuklarını görüş günü için gelen eski eşi Mehmetçik’te sakin Kemal Mete ile aralarında tartışma çıktığını belirtti.

Polis memuru Mustafa Eroğlu, çıkan tartışma neticesinde, Sinem Mete’nin, ağza alınmayacak kelimeler söyleyerek, kanunsuz olarak sağ elinde tutmakta olduğu 12 santim ağız uzunluğu, toplam uzunluğu 21 santim olan sivri uçlu tahta saplı ekmek bıçağı ile Kemal Mete’yi sol kol dirsek yakınına bir kez sokup yaraladığına vurgu yaptı.

Eroğlu, tahkikatın tamamlandığını belirtip, KKTC vatandaşı olup iki çocuk annesi olan zanlının, davalarında hazır bulunması için mahkeme tarafından uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Savcı Ahmet Özlemler, meseleyle bağlantı olarak müşteki aleyhine de soruşturma olup olmadığını sordu.

Tahkikat memuru Eroğlu, evli oldukları süre içinde iki tarafın rızasıyla cinsel ilişkinin eski eşi Kemal Mete’nin telefonu ile kayıt altına alındığı yönünde zanlı Sinem Mete’nin şikayetçi olduğunu ve konuyla ilgili yasal işlemler yapılacağını mahkemeye aktardı.

Yargıç Fatma Şenol, zanlının, davaları görüşülünceye değin yurtdışına çıkışını men edip, haftada iki gün en yakın polis karakoluna gidip ispat-ı vücut etmesi, KKTC vatandaşı bir kefilin 10 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesi koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2019, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108