banner6

Bıçakladı, kaçtı, yakalandı

banner37

Lefkoşa’da bir üniversitenin kampüsü içinde kız meselesi yüzünden çıkan kavgada 18 yaşındaki genç, iki kişiyi bıçakla yaraladı

Bıçakladı,  kaçtı, yakalandı
banner150 banner150 banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da bir üniversitenin kampüsü içinde kız meselesi yüzünden çıkan kavgada 18 yaşındaki Y.C.B.,

Kadir Mert Aydın’ı (E-23) sağ göğüs ve sol üst kol kısmından bıçakla birkaç kez, Ahmet Kesim Esmer’i (E-23) ise sağ kalça kısmına bir kez bıçak sokarak yaraladığı gerekçesiyle tutuklandı.

Olaydan sonra kaçan zanlı Y.C.B., Adli Şube ekibi tarafından kampüsün yakınlarında yakalandı.

“Yaralama” ve “Kanunsuz Bıçak Taşıma” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Y.C.B, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Hasan Boşnak, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Mustafa Sensev’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sensev, 10.01.2022 tarihinde saat 04.00 raddelerinde Lefkoşa'da YDÜ Hastanesi önlerinde, Lefkoşa'da sakin Y.C.B.’ın (E-18) kız meselesi yüzünden tartışmış olduğu Lefkoşa'da sakin

Kadir Mert Aydın’ın (E-23) sağ göğüs ve sol üst kol kısmına tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurulmuş olduğu, ağız uzunluğu 7 cm toplam uzunluğu ise 16 cm olan bıçağı birkaç kez, yine Lefkoşa'da sakin Ahmet Kesim Esmer’in (E-23) sağ kalça kısmına da bir kez sokmak suretiyle yaraladığına vurgu yaptı.

Polis memuru Mustafa Sensev, Kadir Mert Aydın ve Ahmet Kesim Esmer’in, YDÜ Hastanesi’ne müşahede altında olup hayati tehlikeleri bulunmadığını kaydetti.

Sensev, bahse konu bıçağın emare olarak zapt edildiğini ve zanlının tutuklandığını belirtti. Sensev, zanlının aleyhinde başlatılan tahkikatın devam ettiğini, zanlının sözlü beyanında bıçakladığını kabul ettiğini anlattı.

Alınması gereken ifadeler, incelenecek kamera görüntüleri olduğunu söyleyen Sensev, tahkikatın salimen yürütülmesi için poliste üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemede söz alan zanlı Y.C.B, “Büyük bir hata yaptım. Güzel bir okulum ve ailem var. Üç kişi üzerime saldırdı. Ne yapacağımı bilemedim. Gerçekten aşırı derecede pişmanım” dedi.

Yargıç Mine Ozankaya, zanlının 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110