Bıçaklayan da, yaralanan da hapse gitti

banner37

Aynı pansiyonda kalan ve yemek pişirme yüzünden kavga eden D.G.W., ile V.S., yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi

Bıçaklayan da, yaralanan da hapse gitti
banner99

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’da aynı pansiyonda kalan ve 23 Mart’ta yemek pişirme nedeniyle girdikleri tartışma kanlı biten D.G.W. ile V.S.’nin ülkede ikamet izinlerinin bulunmadığı tespit edildi ve her ikisi de yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.


Polis, zanlı D.G.W.’nin 27 Mart 2020 tarihinden itibaren KKTC de ikamet izinsiz olarak kaldığının tespit edildiğini dile getirirken, müşteki durumundaki V.S.’nin de 30 Eylül 2020 tarihinden bu yana ikamet izinsiz olduğunun anlaşıldığını bildirdi.


Mahkeme hem zanlıyı hem de zanlı durumuna düşen müştekiyi 1 ayı geçmeyecek süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Kemal Erdelhun, zanlı D.G.W.’nin “Yaralama”, “Darp” ve “KKTC’de ikamet izinsiz ikamet etmek” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.
 


banner134
Erdelhun, 23 Mart 2021 tarihinde, saat 10.00 raddelerinde Lefkoşa’nın Surlariçi bölgesinde yer alan Girne Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Başkent Pansiyonu içerisinde, zanlı ile aynı pansiyonda ikamet eden V.S. arasında yemek pişirme konusunda sözlü tartışma yaşandığını belirterek, zanlının V.S.’yi yüzüne yumruk atarak darp ettiğini kaydetti.


Zanlının daha sonra mutfaktan aldığı ağız uzunluğu 12 cm, toplam uzunluğu ise 22 cm olan ekmek bıçağını müştekinin ensesine üç kez, sırtının orta kısmına iki kez, sol omuz kısmına bir kez sokup çıkardığını dile getiren Erdelhun, müştekinin ense kısmında 3 cm’lik, sırt kısmında ise 2 cm’lik kesi oluştuğunu ifade etti.


 Erdelhun, V.S.’nin aynı gün Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin Acil Servisi’ne kaldırılarak ilk yardım tedavisinin ardından taburcu olduğuna ve hayati tehlikesinin bulunmadığına işaret ederek, zanlının ise aynı gün tespit edilerek tutuklandığını anlattı.


Zanlının tasarrufunda bulunan ekmek bıçağının emare olarak alındığını belirten Erdelhun, yapılan muhaceret kontrolünde ise zanlının 27 Mart 2020 tarihinden itibaren KKTC de ikamet izinsiz olarak kaldığının tespit edildiğini söyledi. Erdelhun, müştekinin de muhaceret bilgileri hakkında araştırma yapıldığına işaret ederek, müştekinin de 30 Eylül 2020 tarihinden bu yana ikamet izinsiz olduğunu bildirdi.


 Erdelhun, soruşturmanın tamamlanmış olması nedeniyle zanlının ve zanlı durumuna düşen müştekinin mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlıların davaları görüşülünceye dek 1 ayı geçmeyecek süreyle Merkezi Cezaevi’nde beklemesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75