Bıçaklı kavganın nedeni para meselesi

banner37

Çıkan tartışmada üç kişiyi farklı yerlerinden bıçaklayıp birinin ağır yaralanmasına sebebiyet veren ve önceki gün tespit edilen iki zanlı, dün mahkemeye çıkarıldı. Bir zanlı ise halen kayıp

Bıçaklı kavganın nedeni para meselesi
banner90

Meyil AVCAN

Girne’de umumi bir yer olan Turan Güneş Sokak üzerinde, para meselesi yüzünden tartışıp, kavga ettikleri esnada, üç kişiyi farklı yerlerinden bıçaklayan ve bu sebepten ötürü aranan zanlılar Shahbaz Ahmad ve Sajjad Ahmad, önceki akşam tutuklanarak dün mahkemeye çıkarıldı. Zanlılar, 2 gün poliste tutuklu kalacak.


Mahkemede yeminli şahadet veren polis, zanlıların “Katle Teşebbüs”, “Yaralama”, “Kanunsuz Bıçak Taşıma”, “Kavga” ve “Rahatsızlık” suçlarından methaldar olduklarını belirterek, olayın detaylarını mahkemeye aktardı.

“Meseleyle bağlantısı olan Wajjid Ali halen aranıyor”

                                                                     

Polis, perşembe akşamı saat 23.00 raddelerinde, Girne de umumi bir yer olan Turan Güneş Sokak üzerinde aynı yerde Pakistan uyruklu Shahbaz Ahmed, Tajamal Ilyas, Muhammad Azame, Sajjad Ahmad’ın bir taraf olup, para meselesinden dolayı aralarında çıkan tartışma sonucu, diğer tarafta bulunan Muhammed Ikram, Fahad Shazad, Shazib Ali, Wajjid Ali ile birbirlerinin muhtelif yerlerine vurup kavga ettiklerini ifade ederek, uzunluğu 16,5 cm olan bıçağı Muhammed Ikram’ın sağ omzuna saplayıp, adı edileni yaraladıktan sonra, Fahad Shazad’ın sağ elini keserek adı edileni yaraladığını kaydetti.


Ardından, bıçağı Shazip Ali’nin sağ köprücük kemiğine saplayarak adı edileni ağır şekilde yaraladığını söyleyen tahkikat memuru, Muhammed Ikram ve Fahad Shazad’ın kaldırıldıkları Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde görmüş oldukları tedavinin ardından, müşahede altına alındıklarını, Shazib Ali'nin ise hayati tehlikesi olduğunu söyledi.


banner9
Meseleyle ilgili olarak önceki gün Tajama Ilyas’ın Girne’de, Shahbaz Ahmad ve Sajjad Ahmad’ın ise Güzelyurt’ta tespit edilerek tutuklandıklarını belirten polis, zanlıların Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’nde doktor muayenesinden geçirildiklerini ifade etti.


Polis, olayda kullanılan bıçağın, olay yerinde tespit edilip emare olarak alındığını, zanlı Shahbaz Ahmad’ın gönüllü ifade vererek, suçunu kabul ettiğini söyleyerek, akabinde tekrardan doktor kontrolünden geçirildiğini kaydetti.


Meseleyle ilgili olarak zanlı Wajjid Ali’nin halen aranmakta olduğunu ve tahkikatın yeni başladığını belirten polis,

zanlıların 2 gün polis nezdinde tutuklu kalmaları talebinde bulundu.


Yargıç, zanlıların poliste 2 gün daha tutuklu kalmalarına karar verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108