Bıçaklı saldırının zanlısı tutuklandı

banner37

Girne’de 9 Eylül’de tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu bıçağı, Cengiz Atila'nın karnına 2 kez, göğüs kısmına 1 kez sokup, Enes Bayhan'ın da sağ el kısmına sallayıp yüzeysel sıyrık oluşmasına neden olan kişinin Ahmet Karacuva olduğu tespit edildi

Bıçaklı saldırının  zanlısı tutuklandı
banner99

   Girne’de 9 Eylül’de meydana gelen yaralama meselesiyle ilgili olarak aranan zanlı Ahmet Karacuva tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.
   Polis, zanlı Ahmet Karacuva’nın 9 Eylül 2020 tarihinde saat 03.00 raddelerinde Girne'de Semih Sancar Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Kar Market isimli iş yerinin güney kısmında kaldırım üzerinde kimliği meçhul erkek bir şahsın, kendisine güldüğü gerekçesiyle Enes Bayhan ve Cengiz Atila’ boğazlarını sıkarak darp ettiğini söyledi.

banner134
   Polis, zanlının tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu ve henüz tespit edilemeyen bıçağı Cengiz Atila'nın karnına 2 kez, göğüs kısmına 1 kez sokup, Enes Bayhan'ın da sağ el kısmına sallayıp yüzeysel sıyrık oluşmasına neden olduğunu belirtti.

   Polis olayın akabinde başlatılan soruşturmada birçok kamera kayıtlarının incelendiği ve zanlının Ahmet Karacuva olduğunun tespit edilmesi üzerine 19 Eylül’de tutuklandığını mahkemeye aktardı. Polis mesele ile ilgili olarak zanlının gönüllü ifade verip suçunu kabul ettiğini ancak olayda kullanılan bıçağın henüz tespit edilemediğini bu nedenle soruşturmanın selameti için zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
   Polis şahadeti üzerine söz alan zanlı mahkemeden özür dileyerek pişman olduğu ve alkollü olduğu için kendini kaybedip bu suçu işlediğini söyledi.
   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren kıdemli Yargıç Gökan Asafoğulları zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi. (Kamalı Haber)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75