Bilet paralarını çalmakla suçlanıyor

banner37

Girne’de St. Hilarion Kalesi gişesinde görev yapan B.P., giriş biletlerinden temin ettiği 667 TL ve 49 Euro nakit parayı zimmetine geçirdiği iddiasıyla tutuklandı

banner87
Bilet paralarını çalmakla suçlanıyor
banner99

Ahmet VAMIK

   Eski Eserler ve Müzeler Dairesi Girne Bölge Amirliği personeli olan ve St. Hilarion Kalesi gişesinde görev yapan B.P. giriş biletlerinden temin ettiği 667 TL ve 49 Euro nakit parayı zimmetine geçirdiği iddiasıyla tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.
   Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlı aleyhinde soruşturma maksatlı 1 günlük tutukluluk emri alındı.

Bugün yeniden mahkemeye çıkarılacak

   Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Özmüezzin’i tanık olarak dinletti.
   Zanlı B.P.’nin 10-31 Ekim tarihleri arasında Girne’de meydana gelen “Kamu Görevlisi Tarafından Sirkat” suçlamasından methaldar olduğunu belirten polis memuru Mustafa Özmüezzin, meselenin ayrıntılarını aktardı.
   Mustafa Özmüezzin, Eski Eserler ve Müzeler Dairesi Girne Bölge Amirliği personeli olan ve St. Hilarion Kalesi’nin gişesinde görev yapan zanlının, kaleyi ziyarete gidenlere kesmiş olduğu giriş biletleri karşılığında temin ettiği 667 TL ve 49 Euro nakit parayı tasarrufuna geçirmek suretiyle sirkat ettiğini dile getirdi.
   Zanlının, yapılan şikayet üzerine soruşturma maksatlı tutuklandığını kaydeden Özmüezzin, soruşturmanın halen devam ettiğini, incelenmesi gereken evraklar ve alınması gereken ifadeler olduğunu belirterek, zanlının tutuklu kalmasını talep etti.
   Yargıç Meltem Dündar, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla, zanlının 1 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 08:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96