banner6

Bin 600 TL değerinde viski çaldılar

banner37

Çalıştıkları otelden bin 600 TL’lik viski ve 50 TL’lik bisküvi çalmakla suçlanan Süleyman Kır ve Emrah Aslan cezaevine gönderildi

Bin 600 TL değerinde viski çaldılar
banner150 banner151 banner143

Ceren ÖZBİL

Çalıştıkları otelden bin 600 TL değerinde Chivas Regal marka viski ve 50 TL değerinde bisküvi çalmakla suçlanan Süleyman Kır ve Emrah Aslan isimli iki zanlı, kendilerine kefil olacak kimseyi bulamadıkları için yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi.

Haklarında ‘Müstahdem tarafından sirkat’ suçlaması getirilen iki zanlı dün Girne Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mesut Mesutoğlu’nun huzuruna çıkarıldı.

İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Kıdemli Savcı Mustafa Atakara, polis memuru Mahmut Borucu’yu tanık olarak dinletti.

Tanık polis memuru, zanlıların 2016 yılının ekim ve kasım aylarında 20 adet Chivas Regal marka viski ve makul sayıda bisküvi sirkat ettikleri gerekçesiyle tutuklandıklarını söyledi.

Olayın, otel güvenliği tarafından tespit edildiğini kaydeden Borucu, zanlıların gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini belirtti.

Borucu zanlıların, şu anda Savoy Otel’in Soli Lojmanları’nda kaldığını ifade ederek, otelin zanlılarla ilişkisini kestiğini lojmandan çıkarılacaklarını kaydetti.

Mahkeme zanlıların 5’er bin TL nakdi kefalet yatırmaları, KKTC vatandaşı muteber ikişer kişinin 100 bin TL’lik şahsi kefalet sendi imzalaması ve haftada dört kez en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücutta bulunmaları şartıyla yargılanıncaya kadar serbest kalmalarına emir verdi.

KKTC vatandaşı muteber kefil bulamayan zanlılar, 2 ayı geçmemek koşuluyla hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2016, 09:40
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110