Bir anlık sinirle yaptım, vicdanen rahatsızım!

banner37

Serdarlı’da, 3 farklı noktaya aracından, kömür yakacaklarını yakıp fırlatarak yangına sebep olan Osman Billuroğlu, tutukluluk talebiyle çıkarıldığı mahkemeden af diledi:

banner87
Bir anlık sinirle yaptım,  vicdanen rahatsızım!
banner90
banner8

“ADAMLARIN ZARARINI KARŞILAYACAĞIM”… ‘Ekinleri ve büyümekte olan bitkileri ateşe verme’ ile ‘Kasti hasar’ suçlamalarıyla çıkarıldığı mahkemede pişmanlığını dile getirerek özür dileyen Osman Billuroğlu, “Bir anlık sinirle yaptım. Yaptıklarım için özür dilerim. Vicdanen rahatsızım. Adamların zararını elimden geldiği kadarıyla karşılayacağım” dedi.

Sedef BOŞNAK

   Serdarlı’da, pazar günü, 3 farklı noktaya, seyir halindeki aracından, kömür yakacaklarını yakıp fırlatarak yangına sebep olan Osman Billuroğlu, dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhine tahkikat maksatlı 1 gün tutukluluk emri alındı.

   “Ekinleri ve büyümekte olan bitkileri ateşe verme” ve “Kasti hasar” suçlarından tutuklanan Osman Billuroğlu, çıkarıldığı mahkemede, söz verilmesi üzerine, Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler’e pişmanlığını dile getirip, af diledi.

   Tutukluluk talebine itiraz etmeyen Osman Billuroğlu, “Bir anlık sinirle yaptım. Yaptıklarım için özür dilerim. Vicdanen rahatsızım. Adamların zararını elimden geldiği kadarıyla karşılayacağım” dedi.

“Bölgelerde, faili meçhul

benzer yangınlar var” 

   İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Geçitkale Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Vedat Bilginaylar’ı yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis Vedat Bilginaylar, zanlının, 17 Mayıs 2020’de, “Ekinleri ve büyümekte olan bitkileri ateşe verme” ve “Kasti hasar” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

   Vedat Bilginaylar, zanlının, öğle saatlerinde, kullanımında bulunan MS 397 plakalı aracıyla, Gönendere- Serdarlı köyleri arasında, anayol üzerinde, seyir halinde olduğu esnada, aracı içerisinde bulundurduğu tablet şeklindeki kömür yakacaklarından, 3 farklı noktaya, yakıp atarak yangına sebebiyet verdiğini söyledi.

   Bilginaylar, 3 noktada çıkan yangın neticesinde, Salih Eray’a ait 14 zeytin ağacının kısmen, 4 top 16 mm’lik plastik damlama borusu ve 3 dönüm biçilmemiş buğday ekininin tamamen, Hasan Mehmet Bayraktar’a ait 3 dönüm biçilmemiş buğday ekininin tamamen, Hasan Güvercin’e ait 3 dönüm anızın tamamen, KKTC devletine ait 6 metre karelik kuru otun tamamen yandığını anlattı.

   İncelediği kamera kayıtları sonucu, zanlıyı, 20 Mayıs’ta tutukladığını anlatan tanık polis, gönüllü ifade vererek aleyhindeki suçlamaları kabul eden zanlının evinde ve aracında, mahkeme emri gereği arama yaptığından söz etti.

   Tanık polis, zanlının aracında çakmak ve kömür yakacağı olduğuna inanılan küçük bir parça; ikametgâhının bahçe merdivenlerinde ise 1 adet kullanılmamış kömür yakacağı bulup emare zapt ettiğini belirtti.

   Henüz yeni başlattığı ciddi ve toplumda infial yaratan suçla ilgili tahkikatını çok yönlü sürdürdüğünü kaydeden tanık polis, alması gereken birçok ifade ve incelenmesi gereken birçok kamera kaydının bulunduğunu belirttikten sonra, mahkemeden zanlı aleyhine 3 günlük tutukluluk emri talep etti.

   Zanlının gönüllü ifadesini teyit ve tekzip edeceğini de dile getiren tanık polis, çeşitli bölgede benzeri ve faili meçhul yangın olayları bulunduğunu, zanlının bu yangınlarla bağlantısını araştıracağını anlattı.

   Tanık polis, savcının bir sorusu üzerine, zanlının Serdarlı Bölgesi’nde 3 farklı noktada yangın çıkarttığını ve bu noktaların1’indeki tarlada, daha önceden köpeklerine zehir atılıp zehirledikleri düşüncesiyle konu suçları işlediğini itiraf ettiği beyanlarına değindi.

   Savcı Hasan Boşnak, tutukluluk talebini 1 günle sınırladı.

   Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, tahkikatın salimen neticelendirilebilmesi için, zanlının 1 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75