banner6

Bir ayda 8 bin 400 TL çalmakla suçlanıyor

banner37

Gönyeli’de Kiler 3 isimli Süpermarket’te kasiyer olarak çalışan ve sorumlu olduğu kasadan para çaldığı gerekçesiyle tutuklanan Uğur Üzüm, teminatla serbest bırakıldı

Bir ayda 8 bin 400 TL çalmakla suçlanıyor
banner8

Emine UYSAL

Gönyeli’de Kiler 3 isimli Süpermarket’te bir ay önce kasiyer olarak işe başlayan Uğur Üzüm, sorumlu olduğu kasadan 8 bin 400 TL açık çıkması üzerine tutuklandı.

“Müstahdem tarafından sirkat” suçlamasıyla tutuklanan Uğur Üzüm, dün, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Ömer Daşgın’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Daşgın, Gönyeli’de Kiler 3 isimli Süpermarket’te bir aylık süreçte kasiyer olarak çalışan Uğur Üzüm’ün, ‘fiyat gör’ tuşuna basarak “satın alınmadı” olarak gösterip satılan 8 bin 400 TL değerindeki ürünlerin parasını sirkat etmekten methaldar olduğunu kaydetti.

Polis memuru Ömer Daşgın, tahkikatın tamamlandığını, zanlının gönüllü ifade vererek yaklaşık 5-6 bin TL çaldığını itiraf ettiğini belirtip, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, iki kefilin 50’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2017, 08:31
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104