Bir çantada 2 kilodan fazla uyuşturucu bulundu

banner37

Narkotiğin düzenlediği başarılı operasyonda bir kişinin tasarrufunda yüklü miktarda ‘kokain’,  ‘bonzai’ ve hintkeneviri ele geçirildi

Bir çantada 2 kilodan fazla uyuşturucu bulundu
banner90
banner8

AĞAÇ ALTINA BIRAKTILAR… Lefkoşa Ortaköy’de bir ağacın altına bırakılan 2 kiloyu aşkın, üç ayrı türde uyuşturucu maddeyi almaya giden 21 yaşındaki Sheriff Mukhtar Kadı, narkotik tarafından suçüstü yakalandı. Dün mahkemeye çıkarılan zanlının aleyhinde üç gün tutukluluk emri verildi.

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa Ortaköy bölgesinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından önceki gece gerçekleştirilen başarılı operasyonda bir ağacın altına, şüpheli çantayı almaya gelen zanlı Sheriff Mukhtar Kadı, 20 gram ağırlığında ‘kokain’ türü, yaklaşık 2 kilo ağırlığında ‘hintkeneviri’ türü ve yaklaşık 200 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile yakalandı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Kadı, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.


Yargıç Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Serkan Sakallı’yı dinletti.


Mahkemede mesele ile ilgili yeminli şahadet veren Sakallı,  Narkotiğe gelen bir ihbarda Lefkoşa Ortaköy’de bir ağaç altına şüpheli şahsıların bir çanta sakladıklarının öğrenildiğini belirtti.


banner134
Polis memuru Serkan Sakallı, olay yerine giden polis ekiplerinin söz konusu çantanın bulunduğu konuma yakın bir pusu görevi yaptığını ve huzurda bulunan zanlı Sheriff Mukhtar Kadı’nın 11 Eylül 2020 tarihinde saat 22.45’de söz konusu çantayı gizlendiği yerden aldığı sırada suçüstü tutuklandığına vurgu yaptı. 


Sakallı, çanta içerisinde yapılan aramada yaklaşık 20 gram ağırlığında ‘kokain’ türü, yaklaşık 2 kilo ağırlığında ‘hintkeneviri’ türü ve yaklaşık 200 gram ağırlığında ‘sentetik cannabinoid’ türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğuna dikkat çekti.


Polis memuru Serkan Sakallı, soruşturmanın yeni başladığını belirterek, zanlının vermiş olduğu ifadesinin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini ayrıca olay yerine çantayı gizleyenler ile zanlıyı olay yerine bırakan kişi veya kişilerin halen aranmakta olduğuna vurgu yaptı.


Sakallı, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının ilk etapta üç gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Zanlının avukatı, müvekkilinin gönüllü ifadesinin zorla alındığı savundu. Tahkikat memuru Serkan Sakallı, iddiayı reddetti.


Yargıç Meltem Dündar, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün poliste tutuklu kalmasına,  doktor kontrolünden geçirilmesine ve avukatı ile görüşme yapmasına imkân tanınmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2020, 10:42
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75