Bir çocuk tacizi daha!

banner37

Gazimağusa’da dayısı ve yeğenleriyle denize giden 10 yaşındaki bir küçük kız daha cinsel istismara uğradı.

Bir çocuk tacizi daha!
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da 10 yaşındaki bir kız çocuğunun kaldığı apartmanın girişinde iki elinden tutulup zorla yanaklarından öpülmesiyle ilgili tepkiler sürerken, dayısı ve yeğenleriyle denize giden küçük bir kızın daha cinsel saldırıya uğradığı bildirildi.

Long Beach’te denize giren 10 yaşındaki küçük kız, 36 yaşındaki Erdoğan Altıokka isimli bir şahıs tarafından takip edildikten sonra, denizde yüzerken kalçalarına ve cinsel organına dokunulmak suretiyle cinsel saldırıya uğradı.

Küçük kızın dayısına yaptığı şikayet sonrası, çirkin olayın ihbarını alan polis, Erdoğan Altıokka’yı konu suçu işlediği gerekçesiyle, dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkardı ve 3 gün tutukluluk emri temin etti.

Nöbetçi Yargıç Hasan Dağlı’nın huzurunda gerçekleşen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, meseleyle ilgili bilgi vermesi için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Melis Tahsiner’i tanık kürsüsüne çağırdı.

Tahsiner, zanlının “cinsel saldırı” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

Zanlının, yeğenleriyle birlikte denize giren 10 yaşındaki küçük kızı takip ettiğini söyleyen Melis Tahsiner, zanlının deniz içerisinde, küçüğün yanına yanaşarak, kızın kalçasına ve cinsel organına dokunmak suretiyle, cinsel saldırı suçunu işlediğini söyledi.

banner134
Müştekinin durumu dayısına aktarması sonucu olayın polisin bilgisine geldiğini kaydeden tanık çavuş, aldıkları bilgi ışığında soruşturma başlattıklarını kaydetti ve henüz yeni başlattığı soruşturmasını salimen yürütebilmek için zanlı aleyhine 3 günlük tutukluluk emri talep etti.

Yargıç Hasan Dağlı, tahkikatın henüz neticelendirilemediğine bulgu yaparak, zanlının soruşturmanın selameti açısından 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Halk öfkeli

Öte yandan, kısa süre içerisinde bölgede iki küçük kızın cinsel saldırıya uğraması haberi Gazimağusalıları öfkelendirdi.

Gazimağusalı vatandaşlar, cinsel suçların giderek arttığına dikkat çekti ve duydukları öfkeyi, tedirginliği dile getirdi.

Güvenli ve huzurlu bir ülke isteyen vatandaşlar “Ülkemizde neler oluyor? Duyduklarımızdan iğrenir olduk. Cinsel içerikli suçlar attı. Küçük çocuklara karşı işlenen suçlar, kabul edilemez. Ailesinin yanındaki küçük kızlara dahi saldırıda bulunuluyor. Ne yapalım, çocuklarımızı evlere mi kapatalım? Nereye kadar böyle devam edecek? Bu duruma kim dur diyecek? Yeter artık, bıktık usandık. Güvenli, huzurlu bir hayat istiyoruz” diyerek yetkililere seslendi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2017, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75