Bir daha yaparsam en ağır cezayı verin!

banner37

Ev kiralama konusunda tartıştığı annesini evi terk etmemesi halinde şiddet kullanacağı tehdidinde bulunduğu suçlamasıyla mahkemeye çıkarılan Zafer Dalkıran, özür dileyerek pişmanlığını dile getirdi:

banner87
Bir daha yaparsam en ağır cezayı verin!
banner90
banner99

“ANNEMİ ÇOK SEVİYORUM”… Mahkemede söz hakkı verilen Zafer Dalkıran, yatılı uyuşturucu tedavisini yeni tamamladığını ve tedavi sonrası çok uysallaştığını, öfkesini kontrol edebildiğini belirtti ve “çok özür dilerim. Çok pişmanım. Annemi çok seviyorum, anneme küfretmedim” dedi.

Sedef BOŞNAK

   Annesine küfredip, şiddet kullanmakla tehdit ettiği suçlamasıyla tutuklanan Zafer Dalkıran dün çıkarıldığı mahkemede pişmanlığını dile getirerek özür diledi.

   Annesini çok sevdiğini ve söz konusu suçları işlemediğini savunarak yatılı uyuşturucu tedavisini yeni tamamladığını ve artık öfke kontrolünü yapabildiğini öne sürdü.

   Mahkeme, Dalkıran’ı aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlayarak serbest bıraktı.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davları Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru İbrahim Gökova’yı yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis İbrahim Gökova, zanlının, 28 Mayıs 2020’de, saat 19.00’da, Gazimağusa’da meydana gelen, “şiddet kullanma tehdidi” ve “ithali lisan” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

   İbrahim Gökova, zanlının, Anadolu Mahallesi’nde 150 numaralı ikametgahta birlikte kaldığı müşteki olan annesi S.K. ile bahse konu evi kiralamak için konuştukları sırada aralarında çıkan tartışma sonucu, küfür ettiği S.K.’ye “Bu evden defolup gidecen. Gitmezsen sana neler yapacağımı göreceksin” demek suretiyle şiddet kullanma tehdidinde bulunduğunu ifade etti.

   Gökova, zanlıyı, aynı gün derdest emri gereği tutukladığını belirterek, tahkikatının, zanlının etki edeceği kısmını tamamladığını ve uyuşturucu suçundan teminatlı olan KKTC vatandaşı işsiz zanlıyı, davaları görüşüleceği tarihte mahkemede hazır olmasını sağlamak için uygun bir teminata bağlamasını istedi.

   Tanık polis ayrıca, zanlının kendisine okunan yazılı dava tebliğini reddettiğini de anlattı.

“Ailem beni dışladı, kimsem yok”

   Mahkemede söz verilmesi üzerine, aleyhindeki suçlamaları reddederek “Çok özür dilerim. Çok pişmanım. Annemi çok seviyorum. Anneme küfür etmedim” diye konuşan Zafer Dalkıran, mahkemeden af dileyip, uygun bir teminat şartı talep etti.

   Zafer Dalkıran, bir süre önce uyuşturucu suçundan yakalandığını, işlediği suçtan ders alıp, yataklı tedavisini yeni tamamladığını ifade ettikten sonra, huzurda olmaktan ötürü defa defa pişmanlığını dile getirdi ve ekledi:

   “Tedavi sonrası uysallaştım. Öfkemi kontrol edebiliyorum. Anneme ne küfür ettim ne de elle temas ettim. Tek kuruşum yok. İşsizim. Ailem beni dışladı, kimsem yok. Sosyal yardıma başvuracağım. Yemin ediyorum, küfretmedim. Beni şahsi kefalete bağlayın. Bir daha yaparsam, bana en ağır cezayı verin.”

   Huzurundaki şahadeti ve zanlının beyanlarını titizlikle değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlıya son kez bir fırsat tanıdı ve zanlıyı bir daha huzura gelmemesi için uyardı.

   “Şiddet kullanma tehdidi” ve “ithal-i lisan” suçlarından methaldar olan Zafer Dalkıran’ı, işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere, imza ettiği 20 bin TL’lik şahsi kefalet senedi karşılığında serbest bıraktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75