Bir düzine şampanya çaldı

banner37

Ahmet Yıldırım’a ait eve girerek, 12 şişe şampanya çalan zanlı Recep Çelik, kısa sürede yakalandı

Bir düzine şampanya çaldı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da önceki gün öğleden sonra Ahmet Yıldırım’a ait eve girerek, 12 şişe şampanya çalan zanlı Recep Çelik, tutuklandı. Polis, şampanyaları da bularak emare aldı.

“Ev Açma”, “Sirkat” ve “Kasti Hasar” Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Gültekin Sancar’ı dinletti.

Mahkemeye meseleyle ilgili olarak olguları aktaran Sancar, zanlı Recep Çelik’in 12 Haziran’da saat 14.30’da Lefkoşa’da sakin Ahmet Yıldırım’a ait ikametgahın güney kısmına bakan mutfak penceresinin korkuluklarını elleri ile aralayıp, pencere camını açtıktan sonra, sağ eli ile mutfak kapısının üzerinde bulunan kilidi açıp içeri girdiğini belirtti.

Zanlının, ikametgahın içinde kilitli vaziyetteki yatak odası kapısının asma kilit haznesini evin içerisinden temin ettiği yeşil renk jet gaz küçük tüp ile kasten ve kanunsuz olarak vurmak sureti ile kırdığını kaydeden Sancar, yatak odası içerisinde bulunan 3 bin TL değerindeki 12 adet şampanyayı sirkat ettiğini anlattı.

Polis memuru Gültekin Sancar, meselede sirkat edilen şampanyalar ve küçük tüpün emare olarak zapt edildiğini kaydetti.

Gönüllü ifade vererek suçlarını kabul eden zanlının TC vatandaşı olup ikamet izniyle ülkemizde olduğunu belirten Sancar, zanlının davaları görüşülünceye kadar uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

    Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanmaktan kaçabileceğine vurgu yapıp, iki ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75