banner6

'Bir günlüğüne geldim pişmanım!'

banner37

Narkotik dedektör köpek Zeyna, Ercan Havaalanı’nda 10 dakika arayla iki turisti uyuşturucu madde ile yakaladı

'Bir günlüğüne geldim pişmanım!'
banner151 banner143

Emine UYSAL

Narkotik ekibi, Ercan Havaalanı’nda 10 dakika arayla iki turisti uyuşturucu madde ile yakaladı. Ercan Havaalanı’ndan giriş yapan 22 yaşındaki Naji Hemadi, narkotik dedektör köpeğin tepki vermesiyle iki gram, Menderes Ekşi ise üç gram uyuşturucu madde ile yakalandı.

“Kanunsuz Uyuşturucu Madde (Hint Keneviri) İthal Ve Tasarruf” suçlamasıyla gözaltına alınan iki zanlı, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkemede söz alan 30 yaşındaki zanlı Menderes Ekşi, “Adaya bir günlüğüne ilk kez geldim. Pişmanım” derken, 22 yaşındaki Lübnanlı zanlı Naji Hemadi, KKTC’de üniversite eğitimi aldığını belirtti.

Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ayşe Kaymak Şadi, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Halil Dümenci’yi dinletti.

Zeyna ikisine de tepki verdi

Mahkemede yeminli şahadet veren Dümenci, 18 Ocak günü saat 20.10’de, narkotik detektör köpek Zeyna’nın tepki vermesini müteakip Naji Hemadi’nin üzerinin arandığını ve tasarrufunda yaklaşık 2 gram ağırlığında Hint Keneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare alındığını belirtti.

Polis memuru Halil Dümenci, saat 20.20’de ise Ercan Havaalanı’ndan KKTC'ye giriş yapmak isteyen Menderes Ekşi’nin üzerinde, yine Zeyna’nın tepki vermesiyle yapılan aramada yaklaşık üç gram ağırlığında Hint Keneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare alındığını kaydetti.

Her iki zanlının da suçlarını kabul edip gönüllü ifade verdiğini belirten Dümenci, tahkikat için üç gün tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Rauf Kürşad, zanlıların itiraz etmeyişini ve suçüstü yakalandıklarını değerlendirerek, tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2017, 08:35
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104