Bir hafta daha tutuklu kalacak

banner37

Sevkiyatçı olduğu Petek Pastanesi’nden yiyecek, içecek ve mutfak eşyası sirkat etmekle suçlanan Kamil Erdoğan Gençtürk’ün aleyhindeki soruşturma devam ediyor

Bir hafta daha tutuklu kalacak
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da sevkiyatçı olarak çalıştığı Ece Sanayi Ticaret Ltd.’e ait Petek Pastanesi’nden, yiyecek ve içecek sirkat etmekle suçlanan Kamil Erdoğan Gençtürk aleyhine yürütülen polis soruşturması devam ediyor.

Ek tutukluluk talebiyle Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan’ın huzuruna çıkarılan Kamil Erdoğan Gençtürk’ün aleyhine 7 gün daha tutukluluk emri alındı.

Polis yaptığı araştırmada zanlının evinde çalıştığı işyerine ait birçok şarküteri, yiyecek, içecek ve mutfak aletini bulup emare zapt etti.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Şükrü Hafız’ı yeminli şahadete çağırdı.

banner134
Tanık polis Şükrü Hafız, 18 Eylül 2018’de, Ece Sanayi Ticaret Ltd. Direktörü Z.K.’nin Polis Müdürlüğü’ne gelerek, çalışanları olan zanlı aleyhine şikayette bulunduğunu anlattı ve direktörün, zanlının depodan pastaneye getirmek üzere aldığı 10 kasa bira ve 17 kasa kolanın 4’er kasasının kayıp olduğunu belirterek araştırma yapılmasını istediğini beyan etti.

Şükrü Hafız, aynı gün mahkemeden temin ettiği arama emri gereği zanlının evinde arama yaptığını belirterek, konu evin buzdolabında konu işyerinin pastanesine ait birçok şarküteriyi, tatlı çeşitlerini, kuru yemişlerini, reçelleri, çayları, fındık ezmelerini, hediyelik eşyaları, tepsi ve tatlı sinilerini bulup emare zapt ettiğini söyledi.

Evinde bulunan eşyaları pastaneden sirkat ettiğini kabul eden zanlının, kayıp olan 4’er kasa bira ve koladan haberdar olmadığını beyan ettiğini mahkemeye aktaran tanık polis, zanlıyı derdest emri gözaltına aldığını anımsattı.

Tanık polis, zanlının tutuklu bulunduğu sürede, birçok kişiden ifade aldığını, belirterek, konu ifadelerden başka tanık ifadelerinin doğduğunu ancak henüz bu kişilerden ifade temin edemediğini bildirdikten sonra, incelemesi gereken kamera kayıtları bulunduğunu da aktardı.

Zanlının serbest kalması halinde tahkikatına etki etme olasılığı bulunduğunu kaydeden tanık polis, mahkemeden huzurdaki zanlı aleyhine ek tutukluluk emri istedi.

Yargıç, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve tahkikatın selameti açısından zanlının 7 gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2018, 10:11
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75