Bir kadın cinayeti daha

banner37

Doğancı köyü, dün akşam saatlerinde cinayet haberiyle sarsıldı. İngiltere’de yaşamını sürdüren ve tatil için ülkemize gelen Nigar Tevfik Erhalk, ayrılma aşamasında olduğu eşi İbrahim Erhalk tarafından av tüfeğiyle vurularak öldürüldü

Bir kadın  cinayeti daha

Ahmet KARAGÖZLÜ

Lefke’ye bağlı Doğancı köyünden dün akşamüzeri yükselen silah sesi, bir kadın cinayetinin habericisi oldu.

İngiltere’de yaşamını sürdüren ve tatil için ülkemize gelen Nigar Tevfik Erhalk, ayrılma aşamasında olduğu eşi İbrahim Erhalk tarafından Doğancı’daki evinde av tüfeğiyle vurularak öldürüldü.

İddiaya göre, Erhalk çiftinin arasında bir süredir devam eden mal paylaşımı anlaşmazlığı, dün de devam etti. Ancak bu kez tartışma, ölümle sonuçlandı.

Bölge sakinleri ve aile yakınları, yaşanan olay karşısında büyük şok yaşadı.

Cinayet haberini duyan Nigar Erhalk’ın İngiltere’deki ailesi, kötü haberi Erhalk’ın arkadaşlarından öğrendi.

Karısının göğsüne ateş ederek ölümüne neden olan İbrahim Erhalk ise, olay mahallinde yakalandı ve gözaltına alındı.

Üç çocuk annesi olan Nigar Erhalk’a bugün otopsi yapılacak. Erhalk’ın cenazesinin İngilitere mi, yoksa Kıbrıs’ta mı defnedileceğine ailesi, otopsiden sonra karar verecek.

Sanık İbrahim Erhalk ise, bugün Güzelyurt’ta mahkemeye çıkarılacak.

Son 5 yılın, 14’üncü kadın cinayeti

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Ulusal Eylem Planı'nın hazırlanmasına rağmen ülkedeki kadın cinayetleri de bir türlü son bulmadı. Son 5 yıl içinde 13 kadın cinayet kurbanı oldu. Nigar Tevfik Erhalk ise, 2018 yılının ilk kadın cinayeti olarak kayıtlara geçti ve son 5 yıldaki kadın cinayetleri rakamı 14 oldu.

Bu doğrultuda, 2013 yılında bir, 2014 yılında üç, 2015 yılında iki, 2016 yılında bir ve 2017’de de 5 kadın cinayet nedeniyle yaşamını yitirdi.

Sanık İbrahim Erhalk’a canlandırma yaptırıldı

Doğancı, dün pek de alışık olmadığı cinayet haberiyle sarsıldı.

Hayatlarını İngiltere’de sürdüren ve sıklıkla Kıbrıs’a tatile gelen Erhalk ailesinin, Doğancı’daki evinde yaşanan cinayet, herkesi şok etti.

Olayı duyan bölge halkı ise cinayetin işlendiği evin önüne akın etti.

Olay Yeri İnceleme Ekibi, cinayet mahallinde geniş çaplı araştırma yaptı ve cinayet silahıyla birlikte birçok emare topladı. Emareler arasında elektrik süpürgesinin bir parçası olduğu tahmin edilen kanlı metal bir parça da vardı.

Sanık İbrahim Erhalk’ı cinayetin işlendiği evde bulan polis, ilk ifade sonrası olay yeri canlandırması yaptırarak, bilgi topladı.

Tartışmalardan bunaldı, kafasını dinlemeye geldi, öldürüldü

KIBRIS’ın güvenilir kaynaklardan edindiği bilgilere göre, Nigar Tevfik Erhalk, eşi tarafından Londra’da her gün şiddet ve eziyet görüyordu.

Bir aile yakını, İngiltere’de boşanma davaları sürecinde çiftin mal ve mülk paylaşımı nedeniyle anlaşmazlık yaşadığını, maktulun yaşadığı tüm bu sorunlardan bunaldığından tek başına Kıbrıs’a geldiğini belirtti.

Bir süre kafasını dinlemek için Doğancı’daki evine giden Nigar Erhalk, adaya 11 Temmuz 2018 tarihinde giriş yaptı.  

Bir süre Doğancı’daki evde dinlenen Erhalk’tan birkaç gün sonra da eşi İbrahim Erhalk’ın adaya geldiği öğrenildi.

Sanık, atıcılığa meraklıymış

Cinayeti duyan herkes, arada bir Kıbrıs’a tatile gelen İbrahim Erhalk’ın cinayet silahı av tüfeğini nereden bulduğunu sorguladı.

Yine bir aile yakınından edindiğimiz bilgiye göre, sanık Erhalk avcılık ve atıcılığa düşkün biri. Doğancı’daki evinde birkaç tane av tüfeği bulunduğunu iddia eden söz konusu aile yakını, cinayet silahının da bu av tüfeklerinden biri olduğunu öne sürdü.

İddiaya göre, sanığın atıcılık alanında da madalyaları var.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 08:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER