Bir kazan, 3 tutuklu

banner37

Huriye Ertuğ’un bakır kazanının çalınmasıyla ilgili Hasan ve Emrah Telsiz’in ardından Metin Kocadal da tutuklandı

banner87
Bir kazan, 3 tutuklu
banner90
banner99

Paşaköylü Huriye Ertuğ’un evinin avlusundaki bakır kazanın çalınmasıyla ilgili baba-oğul Hasan Telsiz ve Emrah Telsiz’in suç ortağı olduğu suçlamasıyla Metin Kocadal da tutuklandı.

Polis, çalınan bakır kazanı zanlıların tasarrufunda bulurken, suçlarını kabul eden üç zanlıyı da dün mahkemeye çıkararak aleyhlerine 3 günlük tutukluluk emri temin etti.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, meselenin tahkikat memuru olan Dörtyol Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Yusuf Karaoğulları yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Karaoğulları, 22 Ağustos’ta, Paşaköy’ de, Huriye Ertuğ’un avlusuna giren zanlı Hasan Telsiz ve oğlu Emrah Telsiz’in garaj içerisinde muhafaza edilen bir adet bakır kazanı çaldıktan sonra araçlarıyla birlikte olay mahallinden ayrıldıklarını söyledi.

Olayın 27 Ağustos’ta polise rapor edilmesiyle başlatılan tahkikatta zanlı Hasan Telsiz’nin aynı gün tespit edilerek tutuklandığını, yapılan aramalara rağmen oğlu Emrah Telsiz’ in ve emare kazanın bulunamadığını kaydeden Karaoğulları, daha sonra ise zanlı 2 Emrah Telsiz ve olayla ilgisi olduğu belirlenen zanlı 3 Metin Kocadal’ın da tespit edilerek tutuklandığını belirtti.

Emrah Telsiz ve Metin Kocadal’ın suçlarını kabul ettiklerini ve bakır kazanın bulunduğunu kaydeden Karaoğulları, soruşturmanın devam ettiğini vurgulayarak her üç zanlı aleyhine de üçer günlük tutukluluk emri talep etti.

Polisin talebini yerinde bulan mahkeme istenen tutukluluk emrini verdi.

(MHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108