Bir kiloluk uyuşturucuyla ilgili soruşturma sürüyor

banner37

Gazimağusa’da, bir askeri nöbet yerindeki sırt çantası içerisinde ele geçirilen, toplam 1 kilo 106 gram 500 miligram ağırlığındaki uyuşturucuyla ilgili tutuklanan 2 zanlının tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı

banner87
Bir kiloluk uyuşturucuyla ilgili soruşturma sürüyor
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, Karakeşliler Bölgesi’ndeki bir askeri nöbet yerinde, yeşil renk bir sırt çantası içerisinde, yüzlerce kişiyi zehirleyebilecek miktardaki uyuşturucuyla ilgili tutuklanan 1’i Suriyeli 2 kişi aleyhine, mahkemeden 5’er gün ek tutukluluk emri temin edildi.

Polis, sırt çantası içerisindeki yeşil renk naylon poşette, streç filme sarılıp vakumlanmış şeffaf paket içerisinde ele geçirdiği, 1 kilo 100 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile küçük naylon poşete sarılı 6 buçuk gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu maddeyi incelenmesi için gönderdiği laboratuvardan sonuç bekliyor.

Kamera kayıtlarını ve zanlı Q. A. M.’nin cep telefonunun uzmanlar tarafından incelendiğini kaydeden polis, zanlıların tutuklu bulunduğu sürede birçok kişiyle görüştüğünü belirtti.

“Tahkikat bitmedi”

Dünkü ek tutukluluk duruşmasında, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Gökhan Yıldırım, zanlıların, “kanunsuz Hintkeneviri ile kokain türü uyuşturucu madde tasarrufu” suçundan methaldar olduklarını söyledi.

Tanık polis Gökhan Yıldırım, 14 Ocak 2020’de, saat 23.00’te, aldıkları ihbar üzerine, Gazimağusa’da Karakeşliler Bölgesi’ndeki askeri bölüğün sorumluluk sahasındaki bir nöbet yerinde, M. F.’yi, sınır yakınında yaya olarak tespit edildiğini anımsattı.

Gökhan Yıldırım, zanlı M. F.’nin 10 metre yakınında tespit edilen yeşil renk sırt çantası içerisinde yapılan kontrolde, yeşil renk naylon poşet içerisinde, streç filme sarılıp vakumlanmış şeffaf paket içerisinde, yaklaşık 1 kilo 100 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile küçük naylon poşete sarılı 6 buçuk gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt ettiğini anımsattı.

Zanlı M. F.’yi tutukladıktan sonra, M. F.’nin konu bölgeye Q. A. M.’nin kullanımındaki kiralık araçla gittiğini öğrenmesi üzerine Q. A. M.’yi de Gazimağusa’da tespit ederek tutukladığını kaydeden tanık polis, her iki zanlı aleyhine başlattığı geniş çaplı soruşturmasını tamamlayamadığını belirtti.

Tanık polis, bir önceki celse temin ettiği 2 günlük tutukluluk süresince yaptıklarını anlattıktan sonra, yapması gereken araştırmayı yapabilmek için mahkemeden zanlılar aleyhine ek tutukluluk emri talep etti.

Kamera kayıtlarını, emare zapt ettiği telefon ve maddelerin halen incelendiğini kaydeden tanık laboratuvardan gelecek sonucun tahkikatına yön vereceğini de sözlerine ekledi.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, huzurundaki şahadeti değerlendirdikten sonra, ciddi ve yaygın suç için yürütülen tahkikatın selameti açısından, zanlıların tutukluluğunu 5’er gün uzattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108