banner6

Bir saat içinde iki kadına saldırdı

banner37

KKTC’ye ilk kez önceki gün sabah saatlerinde gelen Soner Çimen isimli kişi akşam saatlerinde önce arabasına binen bir kadının koltuk üzerine bıraktığı çantasını ve içerisindeki para cüzdanını çalarak kaçtı, aradan bir saat geçmeden bu kez de bir apartmanın giriş kapısında başka bir kadına saldırdı. Kadının ağzını kapatarak yere düşüren Çimen, kadının elinde tuttuğu cep telefonunu ve çantasını çaldı. Polis, kısa sürede Çimen’i yakalamayı başardı.

Bir saat içinde iki kadına saldırdı
banner8

Elmas TOKAY

Girne’de önceki akşam, yaklaşık bir saat arayla iki kadın saldırıya uğradı. Soner Çimen isimli saldırgan, polisin başarılı operasyonuyla kısa sürede yakalandı ve dün mahkemeye çıkarılarak tutuklandı. Çimen, mahkemede sadece “pişmanım” dedi.

KKTC’ye önceki gün sabah saatlerinde ilk kez gelen Soner Çimen, aynı günün akşamı saat 19.30 sıralarında önce Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerindeki Ermataş LTD., isimli işyerinin önüne park edilmiş aracı izlemeye aldı. Aracın sahibi olan kadın, tam araca bindiği sırada, yolcu kapısını açan Çimen, koltuk üzerinde duran kadına ait çantayı ve içerisindeki para cüzdanını alıp, koşarak oradan uzaklaşmaya çalıştı. Çevre sakinlerinin olayı fark etmesi üzerine, Çimen elindeki çantayı ve paraları atıp kaçmaya çalışırken, kendisine ait cep telefonunu ve güneş gözlüğünü düşürdü.

Bu olaydan kısa bir süre sonra Çimen, başka bir kadına saldırıda bulundu. Apartmanın giriş kapısı önünde kadının, ağzını kapatarak, fiziksel şiddet uygulayıp yere düşüren, daha sonra da kadının elinde tuttuğu cep telefonunu ve çantasını çalarak soygun suçunu işleyen Soner Çimen, olay yerinden uzaklaştı.

Girne polisi harekete geçti

Peş peşe gelen ihbarların ardından Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği ekipleri harekete geçti. Bir ekip ilk yaşanan olay yerine giderken, ikinci ekip de ikinci kadına saldırı yapılan yere giderek inceleme yaptı. İkinci saldırı olayının güvenlik kamera görüntülerini bulan polis, Çimen’i çok kısa bir sürede yakaladı. Çimen’in çaldığı eşyalar da olay yerinin 200 metre uzaklığındaki otluk alanda bulundu.

banner134

Mahkemeye çıkarıldı

Soner Çimen dün Girne Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi yargıcın huzuruna çıkarıldı ve hakkında 3 gün tutukluluk emri alındı.

Kıdemli Yargıç Fadıl Aksun’un huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Emine Tayfunsel tanık olarak Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Mustafa Özmüezzin’i dinletti.

Özmüezzin, zanlı Çimen’in “Sirkat” ve “Soygun” suçlarından methaldar olduğunu kaydetti. Soruşturmanın devam ettiğini söyleyen Özmüezzin, kayıp olan emareler olduğunu, incelenmesi gereken daha kamera kayıtları olduğunu belirterek, zanlı Çimen’in 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Sadece “pişmanım” dedi

Tahkikat memurunun şahadetinin ardından, Kıdemli Yargıç Fadıl Aksun, zanlı Soner Çimen’e söz hakkı verdi. Çimen, tutukluluk süresine itiraz etmedi ve sadece pişman olduğunu söyledi.

Sunulan şahadeti ve zanlının beyanlarını değerlendiren Kıdemli Yargıç Aksun, bu aşamada zanlı Çimen’in 3 gün süreyle tahkikat amaçlı tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2017, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104