banner6

Bir turist daha cezaevine gitti

banner37

KKTC’ye tatile gelirken yanında 23 adet extacy türü uyuşturucu hap getiren İsmail Karagulle, hapis cezası aldı

Bir turist daha cezaevine gitti
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

KKTC’ye geçtiğimiz temmuz ayında 30 günlük turist vizesi ile giriş yapan ve tatile gelirken yanında 23 adet extacy türü uyuşturucu hap da getiren İsmail Karagulle, 10 ay hapis cezası aldı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu” suçlarıyla itham edilen İsmail Karagulle, tüm suçlamaları kabul etti.

Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Temay Sağer’den oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aliye Özçınar hazır bulundu.

Davanın kararını okuyan Yargıç Temay Sağer, sanığı kendi ikrarı sunulan olgu ve emareler ışığında aleyhinde getirilen davalardan suçlu bulup, mahkum ettiklerini açıkladı.

Uyuşturucu 10 yılda 9 kez ilk sırada yer aldı

Yargıç Sağer, uyuşturucu suçlarının uzun süreli hapis cezaları öngören, ciddi ve yaygın suçlardan olduğuna vurgu yaptı.

Sağer, Mahkemelerin Yıllık Faaliyet Raporları’na göre son 10 yılda 9 kez uyuşturucu suçunun ilk sırada yer aldığına işaret etti.

Sanığın ülkemize ithal ettiği uyuşturucunun azımsanmayacak miktarda olduğuna dikkat çeken Sağer, ülkeye ithal edilen uyuşturucunun o ülkenin uyuşturucuyla mücadelesini sekteye uğrattığını kaydetti.

Sağer, sanığın yaygın bir suçu işlemesini, kimyasal içeren MDMA ithal etmesini ve turist olarak giriş yaptığı ülkemize uyuşturucu ithal etmesini aleyhine değerlendirdiklerini belirtti.

Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Sağer, sanığa oybirliği ile 10 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2018, 08:45
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110