banner6

Bir Türk ve bir Rum tutuklandı

banner37

Metehan’dan KKTC’ye geçen bir otomobilde, dünyanın en zararlı sentetik uyuşturucularından biri olan ‘amfetamine’ bulundu

Bir Türk ve bir Rum tutuklandı
banner151

Elmas TOKAY

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis ekibi önceki gün sabaha saatlerinde, aldıkları bir ihbar üzerine Metehan Kara Giriş Kapısı’ndan KKTC’ye geçen NU 928 plakalı otomobili durdurarak arama yaptı.

Polis, Çağın Kazımoğlu’nun yönetimindeki otomobilde sürücü koltuğu altında yaklaşık yarım gram, dünyanın en zararlı sentetik uyuşturucularından biri olan “amfetamine” türü madde ve içinde kalıntı bulunan cam pipo bularak emare olarak aldı.

Otomobilde yolcu olarak bulunan Kıbrıslı Rum Pavlos Penegkaris’in tasarrufunda ise cam şişe içinde uyuşturucu olduğu düşünülen 11 cc’lik sıvı madde bulan polis, her iki kişiyi de suçüstü gereği tutukladı.

Mahkeme emriyle Çağın Kazımoğlu’nun evinde de bir arama yapan polis, orada ise yine içerisinde uyuşturucu olduğu tahmin edilen 120 cc’lik sıvı madde olan bir şişe bularak emare aldı.

Dün mahkemeye çıkarıldılar

Kıbrıslı Türk Çağın Kazımoğlu ve Kıbrıslı Rum Pavlos Penegkaris, dün Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı ve haklarında tahkikat amaçlı 2 gün tutukluluk emri temin edildi.

Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada, iddia makamı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Cemal Ramiz’i tanık olarak dinletti. Ramiz, iki zanlının da suçlarını kabul ederek birer gönüllü ifade verdiğini belirtti.

“Güneyden satın aldılar”

Polis memuru Ramiz, zanlıların konu maddeleri Güney Kıbrıs’tan birlikte satın alarak KKTC’ye geçirdiklerini itiraf ettiklerini, evde bulunan ve uyuşturucu madde olduğu düşünülen sıvıdan bir miktar kullandıklarını da söylediklerini belirtti.

Soruşturmanın yeni başladığını, alınması gereken ifadeler ve bulunması gereken kayıp emare olduğunu kaydeden Ramiz, zanlıların bu aşamada 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Rauf Kürşad, huzurunda verilen şahadet ışığında, soruşturmanın yeni başladığına dikkati çekerek zanlıların 2’şer gün tutuklu kalmalarına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2017, 08:02
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110