banner6

Bir yıl hapis ile cezalandırıldı

banner37

Birçok ciddi suçtan sabıkası ve askıda da görüşülmeyi bekleyen suç dosyaları olan Haydar Şahin, ayrıldığı kız arkadaşı N. Ç.’yi zorla kaçırıp, darp ve tehdit etmekten suçlu bulundu.

Bir yıl hapis ile cezalandırıldı
banner8

Emine UYSAL

‘Korkutmak amaçlı silah taşıma’, ‘Vahim zarar’, ‘Polise yalan bilgi verme’, ‘Kavga, rahatsızlık, sulh ve sükunu bozma’, ‘Kasti hasar’ gibi birçok ciddi suçtan sabıkası olan 22 yaşındaki Haydar Şahin, ayrıldığı kız arkadaşı N. Ç.’yi zorla kaçırıp, darp ve tehdit etmekten yargılanarak 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Zorla insan kaçırma” ve “Darp” suçlarından itham edilen Haydar Şahin, suçlamaları kabul etmemiş, davanın duruşmaları yapılmıştı.

Başkan Melek Esendağlı, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyeti dün davanın kararını açıkladı.

Kararı okuyan Yargıç Murat Soytaç, savcı Atilla Enver Etkin’in davayı makul şüpheden ari ispatladığını belirtti.

Murat Soytaç, “Adam kaçırma” suçunun 7 yıl, darp suçunun ise bir yıla kadar hapis cezası öngören suçlardan olduğuna değindi.

Soytaç, sanığın 6 ay birliktelik yaşadığı kadınla ayrılığı kabullenemediğini belirtti ve müştekiyi takibe alıp, zorla aracına bindirerek kaçırmasının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Yargıç Murat Soytaç, darp ve vahim zarar gibi suçlardan sabıkası olan sanığın, hatalarını tekrarladığını ve ders çıkarmamasını aleyhine değerlendirdiklerini kaydetti.

Sanığın 2017 yılı içinde de sürekli suç işlediğinin görüldüğüne vurgu yapan Soytaç, sanığa oybirliği ile 1 yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Önce telefonunu kırmış, sonra kaçırmıştı

Haydar Şahin, 3 Temmuz’da saat 16.30’da bir alışveriş merkezinin oto parkında ayrıldığı kız arkadaşı N.Ç’yi kendisiyle barışmadığı gerekçesiyle iPhone 5s model cep telefonunu yere fırlatarak kasti hasara uğratmış, kadının sol kolunu tutup bükerek darp etmişti.

Haydar Şahin 7 Temmuz’da saat 21.15’te KV 583 plakalı araçla Fuar Düğün Salonu yanında aracı ile ilerlemekte olan N.Ç’nin salon aracının önünü keserek, sağ elini büküp, zorla kendi aracına bindirerek kaçırmıştı.

Haydar Şahin’in, N.Ç’yi Lefkoşa devlet hastanesinin hattından arayarak, “Sen Kamille birliktesin. Seni öldüreceğim. Kamil, sadece senin telefonlarına bakar. Onu bulup, yakalayacağız. Onun da kanı dökülecek” diyerek, telefonda taciz etmişti.

banner134

Polis, Haydar Şahin’in 2010 yılından beri KKTC’de kaçak durumda olduğunu ve sanığın ‘Korkutmak amaçlı silah taşıma’, ‘Vahim zarar’, ‘Polise yalan bilgi verme’, ‘Kavga, rahatsızlık, sulh ve sükunu bozma’, ‘Kasti hasar’ gibi birçok ciddi suçtan sabıkası olduğunu kaydetmişti.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2017, 13:14
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104