Bir yıl hapis yatacaklar

banner37

Ülkemize 31 gram 500 miligram hintkeneviriyle giriş yaparken yakalanan Mohammad Jalal Yousef ve Ahmad Rael Nimer suçlu bulundu

banner87
Bir yıl hapis yatacaklar
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Ercan Havalimanı’ndan ülkemize giriş yapan ve 31 gram 500 miligram ağırlığında uyuşturucu ithal eden Mohammad Jalal Yousef ve Ahmad Rael Nimer, bir yıl hapis cezası aldı.

   Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Temay Sağer’den oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, Savcı Aliye Özçınar ve sanıkların avukatı Ramadan Sanıvar hazır bulundu.

Kararı okuyan Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, sanıkları, kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhlerine getirilen davalardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini açıkladı.

Hüdaverdi, hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyi ithal ve tasarruf suçunun 15 yıla kadar hapis cezası öngördüğüne vurgu yaparak, sanıkların ciddi ve yaygın bir suçla methaldar olduklarına dikkat çekti.

Ulunay, bu tür suçları işleyenlere ve işleme eğilimi içinde olan kişilere karşı, kamu yararı gereği caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Hüdaverdi, sanıkların tasarruf ettiği uyuşturucunun şahsi kullanım miktarının üzerinde olmasını aleyhlerine değerlendirdiklerini belirtti.

   Sanıkların lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Hüdaverdi, sanıklara oybirliği ile birer yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108