banner6

Birçok kişiyi zehirleyecekti!

banner37

Karardan önceki celsede mahkemede söz alan Mustafa Kuni, “45 yaşındayım, son 27 yılım uyuşturucuya bulaşık şekilde geçti. Hayatımın 12 yılını cezaevinde geçirdim. Yine cezaevindeyim ve bana bağımlılık tedavisi uygulanıyor. Pişmanlık fayda etmiyor. Evliydim. İki çocuğum var. kızım 18, oğlum 16 yaşında. Başka söyleyecek bir şeyim yok” dedi.

Birçok kişiyi zehirleyecekti!
banner150

banner150 banner150

Emine UYSAL

Geçtiğimiz eylül ayında tasarrufunda 154 adet extacy, 796 miligram hintkeneviri ve 17 adet bütün, 4 adet de yarım MDMA türü uyuşturucu hap bulunan Mustafa Kuni, 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Dava kararını okuyan Yargıç Meltem Dündar, MDMA türü uyuşturucu hapların, kimyasal yolla elde edilen, insan sağlığına oldukça zararlı, insanı zehirleyebilecek, sentetik bir uyuşturucu olduğunu belirterek, “Sanık, birçok kişiyi zehirleyecekti” diye konuştu.

Çok ciddi miktarlarda uyuşturucu maddelerle ilgili aleyhine başka dosyaları da olan Kuni’nin diğer davalarının ilerde görüşüleceği belirtildi.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti Başkanı Ömer Güran, Yargıç Gökan Asafoğulları ve Yargıç Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aliye Özçınar hazır bulundu.

Savcı Aliye Özçınar, önceki celsede davayla ilgili olgu ve emareleri aktarmıştı. Mahkemede söz alan Mustafa Kuni, “45 yaşındayım. Son 27 yılım uyuşturucuya bulaşık şekilde geçti. Hayatımın 12 yılını cezaevinde geçirdim. Yine cezaevindeyim ve bana bağımlılık tedavisi uygulanıyor. Pişmanlık fayda etmiyor. Evliydim. İki çocuğum var. Kızım 18, oğlum 16 yaşında. Başka söyleyecek bir şeyim yok” dedi.

“Çok yaygın, ciddi ve vahim suçlar işledi”

Dava kararını okuyan Yargıç Meltem Dündar, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup, mahkum ettiklerini açıkladı.

Dündar, sanığın işlediği suçların 18 yıla kadar hapis öngören çok ciddi ve vahim suçlardan olduğuna işaret edip, huzurlarındaki davaların yarıya yakınını uyuşturucu suçlarının oluşturduğuna vurgu yaptı.

MDMA türü uyuşturucu hapların, kimyasal yolla elde edilen, insan sağlığına oldukça zararlı, insanı zehirleyebilecek, sentetik bir uyuşturucu olduğuna dikkat çeken Dündar, “sanık, 154 kişiyi zehirleyecekti” dedi.

Yargıç Meltem Dündar, sanığın daha önce benzeri sabıkası olmasına rağmen, ıslah olmamasını aleyhine ağırlaştırıcı unsur olarak değerlendirdiklerini kaydetti.

Dündar, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinip, sanığa oybirliği ile 3 yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2017, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104