Birden çok hırsızlık yaptıklarını itiraf etti

banner37

Dumlupınar bölgesinde bir inşaattan demir çaldıkları sırada suçüstü yakanan Ahmet Devecigiller ve Ahmet Karacuva’nın tutukluluk süresi üç gün daha uzatıldı:

Birden çok hırsızlık yaptıklarını itiraf etti
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’nın Dumlupınar bölgesinde bir inşaattan demir çaldıkları sırada suçüstü yakalanan zanlı Ahmet Devecigiller ve Ahmet Karacuva’nın tutukluluk süresi üç gün daha uzatıldı.

Polise gönüllü ifade veren Ahmet Karacuva, benzer suçlar işlediklerini itiraf etti.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü duruşmada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, Lefkoş Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kazım Sevinç’i dinletti.

banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Kazım Sevinç, zanlılar Ahmet Devecigiller ve Ahmet Karacuva’nın 20 Eylül 2018 tarihinde saat 04.00 sıralarında Candemir Sokak - Dumlupınar adresinde bulunan Mehmetçik Development’e ait inşaattan henüz miktarı tespit edilemeyen etriye demirlerini kullanımlarında bulunan JH 067 plakalı araç içerisine yükledikleri esnada polisi fark etmeleri üzerine bahse konu araca binip kaçmaya başladıktan sonra yakalanıp suçüstü tutuklanadıklarını anımsattı.

Sevinç, zanlıların kullanımındaki araç içerisinde bulunan etriye demirleri ile muhtelif demir hurda malzemelerinin emare olarak zapt edildiğini belirtti.

Sevinç, gönüllü ifade veren Ahmet Karacuva’nın benzer suçlar işlediklerini itiraf ettiğine vurgu yaptı.

Tahkikatın halen devam ettiğini belirten Sevinç, zanlıların üç gün daha poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın devam ettiğine bulgu yaparak, zanlıların soruşturma maksatlı üç gün poliste tutuklu kalmalarına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2018, 10:09
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75