Biri 3, diğeri 4 yıldır ülkede kaçak çıktı

banner37

Bir işlem için Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne giden A.M., ve N.L.Z., pasaportlarında yapılan incelemenin ardından tutuklandı

Biri 3, diğeri 4 yıldır  ülkede kaçak çıktı
banner90
banner99

Ahmet UÇAR


banner134
“YASAL STATÜLERİ YOK”… Polisin mahkemeye aktardığı şahadete göre İçişleri Bakanlığı Öğrenci Birimi’nden zanlılara yönelik sorgulama yapıldı ve zanlıların ülkede yasal statülerinin bulunmadığı tespit edildi. Polis, zanlı A.M.’nin 30 Eylül 2016, zanlı N.L.Z.’nin ise 16 Mart 2017 tarihinden bu yana ülkede ikamet izinsiz kaldığının belirlendiğini söyledi.

Bir işlem için Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne giden A.M., ve N.L.Z., isimli iki kişinin yıllardır ülkede kaçak olarak yaşadıkları ortaya çıktı.

Pasaportlarında yapılan incelemede, biri 3 yıldır, diğeri de 4 yıldır ülkede kaçak olarak yaşadığı anlaşılan iki zanlı dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhlerine 1 günlük tutukluluk emri alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şubede görev yapan polis memuru Havva Yorgancı, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Yorgancı, zanlıların, “İkamet izinsiz KKTC’de ikamet etme” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

Zanlıların 6 Ocak 2021 tarihinde ve saat 10.00 raddelerinde Lefkoşa Adli Şube’ye geldiğini ve zanlıların pasaportlarının incelendiğini belirten Yorgancı, zanlı A.M.’nin 30 Eylül 2016, zanlı N.L.Z.’nin ise 16 Mart 2017 tarihinden bu yana ülkede ikamet izinsiz olarak kaldıklarının tespit edildiğini ve zanlıların suçüstü gereği tutuklandığını vurguladı.

Yorgancı, yürütülen soruşturma kapsamında İçişleri Bakanlığı Öğrenci Birimi’nden zanlılara yönelik sorgulama yapıldığını dile getirerek, sorgulamada zanlıların KKTC’de yasal bir statüde bulunmadıklarının teyidinin yapıldığını da dile getirdi.

Soruşturmanın henüz tamamlanmadığını ifade eden Yorgancı, zanlıların ihraç işlemlerinin tamamlanabilmesi adına 1 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, soruşturmanın henüz tamamlanmadığını göz önünde bulundurarak zanlıların 1 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75