Biri almaktan, diğeri satmaktan yargılanacak!

banner37

Gazimağusa’da kaldıkları yurtta uyuşturucudan yakalanan Libyalı A.S. ve A.S.’ye uyuşturucuyu satan Ürdünlü F.Z.A.H. aleyhine yürütülen polis soruşturması bitti

Biri almaktan, diğeri satmaktan yargılanacak!
banner90
banner99

4’ER BİN TL NAKDİ TEMİNATA BAĞLANDILAR… Mahkeme, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıları 4’er bin TL nakdi teminata bağladı; ayrıca haftanın bir günü en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücut etmesine de emir verdi

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da kaldıkları yurtta yakalanan Libyalı A.S. ve A.S.’ye uyuşturucu satan Ürdünlü F.Z.A.H. aleyhine yürütülen polis soruşturması bitti.

banner134
Her iki üniversite öğrencisi genç, işledikleri suçlardan ileride yargılanmak üzere, 4’er bin TL nakdi teminat karşılığında serbest kaldı.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hasan Derman, zanlıların,  polise yapılan ihbar üzerine, öğrenim gördükleri DAÜ kampusu içerisinde ayrı ayrı kaldıkları yurt odalarında tespit edildiğini anlattı.

Derman, zanlı A.S.’ye 721 mg kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarruf, F.Z.A.H.’ye ise kanunsuz uyuşturucu madde verme ve tasarruf suçlarından yazılı dava tebliğ ettiğini belirterek, her iki zanlının, yazılı dava tebliğini reddettiğini belirttikten sonra, mahkemeden zanlıları uygun birer teminata bağlamasını istedi.

Huzurundaki talebi değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıları 4’er bin TL nakdi teminata bağladı.

Çiğdem Güzeler, zanlıların haftanın bir günü en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücut etmesine de emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75